Pomoc prawna dla śląskich firm

1280

Każdy dobry prawnik z Katowic z pewnością nie ma problemu z pozyskaniem nowych klientów – na tak zurbanizowanym terenie popyt na tego rodzaju usługi niejako z definicji musi być bardzo wysoki. Nie oznacza to jednak wyjątkowo dużej skali przestępstw jakie popełnia się na tym obszarze a raczej znaczną ilość firm, które tutaj działają – w końcu są to tereny o bardzo wysokim stopniu uprzemysłowienia. Wiele z nich potrzebuje wsparcia prawnika, dlatego też dla firm określających się jako kancelaria adwokacka Katowice czy Chorzów to doskonały i dochodowy rynek.

Kancelaria prawna z Katowic

Wysoki poziom konkurencji jest poniekąd gwarantem świadczenia usług na wysokim poziomie – każda kancelaria, która niedostatecznie przykładać będzie się do swoich obowiązków względem klientów zostanie bardzo szybko wyparta z rynku przez inne, lepsze kancelarie a żaden prawnik z Katowic nie będzie chciał pracować w firmie, która zdecydowanie nie cieszy się dobrą opinią. Warto jednak każdorazowo zasięgnąć opinii na temat firmy prawniczej, z którą chcielibyśmy nawiązać współpracę, zwłaszcza, jeżeli rozważamy podpisanie umowy o stałej obsłudze prawnej. To ostatnie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla większości przedsiębiorstw, w końcu zatrudnianie własnych prawników i sztab pracowników na stanowiskach in-house-lawyer jest opłacalne raczej tylko przez wielkie korporacje.

Stała obsługa prawna

Po podpisaniu stosownej umowy, w której określamy między innymi zakres i wymiar czasowy współpracy, dana kancelaria prawna z Katowic zacznie świadczyć na naszą rzecz szeroko rozumiane usługi prawne. Można zaliczyć do nich między innymi bieżące opiniowanie, wsparcie przy tworzeniu regulaminów i innych pism wewnętrznych czy reprezentowanie naszej firmy przed organami pokroju sądu administracyjnego. Jako, że polskie akty prawne często są dość zawiłe, co gorsza, niektóre z nich zawierają błędy językowe, które dają pole do kilku różnych interpretacji, są sformułowanie zbyt ogólnie lub po prostu przestarzałe – bieżąca pomoc prawna może znacznie usprawnić działanie naszej firmy i uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami nieprzestrzegania prawa – niekoniecznie celowego, w końcu nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.

Dobra kancelaria

Wybraną firmę prawniczą należy wprowadzić w specyfikę prowadzonego przez nas biznesu – jest to warunek konieczny do owocnej współpracy. Wybór jest spory, zwłaszcza, że pod względem firm określających się jako kancelaria adwokacka Katowice – i cały Śląsk – mają do zaoferowania naprawdę dużo.

Artykyuł powstał we współpracy z http://www.remigiuszsoltys.pl/

·