Pożyczaj z głową, nie „ze słupa”

2958

Pilnie potrzebujesz gotówki? Nawet w takiej sytuacji powinieneś wykazać się ostrożnością i dokładnie sprawdzić podmiot, od którego zamierzasz pożyczyć pieniądze.

Według portalu Interaktywnie.com w 2013 r. rynek pożyczek w Polsce był wart ponad 3 mld zł. W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele firm pożyczkowych, które działają głównie w sieci. To właśnie tam oferują swoje usługi. Klienci zainteresowani zaciągnięciem pożyczki mogą również udać się do banku. Na rynku nie brakuje też osób prywatnych deklarujących chęć udzielania pożyczki zarówno firmom, jak i osobom prywatnym.

Skoro rynek pożyczek rozwija się tak dynamicznie, to nie powinno dziwić, że wiele osób ma problem z wyborem najlepszej oferty. Tymczasem nie zawsze trzeba przepłacać czy zaciągać zobowiązania u podmiotu, do którego nie mamy zaufania. Darmowe pożyczki na chwilovka.pl są tego świetnym przykładem – na rynku działają firmy, w których pożyczymy bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Taka oferta jest jednak dostępna wyłącznie dla nowych klientów – ci, którzy już skorzystali z darmowej pożyczki nie będą mogli się skutecznie o nią ubiegać.

Gdy liczy się czas

W takiej sytuacji udanie się do banku nie jest najlepszym rozwiązaniem, bowiem rozpatrzenie wniosku trwa. Dodatkowo pracownik banku może zażądać od ciebie dostarczenia dodatkowych dokumentów, np. zaświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów. Aby otrzymać takie zaświadczenie, będziesz musiał skierować wniosek do swojego pracodawcy. Te zaś wcale nie ma obowiązku wydać ci takiego dokumentu…

Gdy liczy się czas, powinieneś zainteresować się działalnością firm pozabankowych, które prężnie działają w internecie. Poza tym, że możesz skorzystać z darmowej pożyczki, część z nich gwarantuje rozpatrzenie wniosku w ciągu 15 min. Po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi, pieniądze są niezwłocznie przelewane na wskazane przez ciebie konto.

Sprawdź zalety i wady

O wadach chwilówek mówi się wiele. Konsumenci skarżą się głównie na wysokie opłaty dodatkowe. W ostatnim czasie, a dokładniej w marcu 2016 r., w życie weszły przepisy tzw. ustawy antylichwiarskiej, które określają maksymalną wysokość kosztów, jakie mogą pobierać firmy pożyczkowe. Zauważ też, że nie wiele mówi się o… zaletach firm pozabankowych.

Jeżeli chodzi o zalety chwilówki internetowej, to należy wskazać na co najmniej dwie. Pierwsza to czas, w jakim możesz otrzymać dostęp do dodatkowych środków. Druga odnosi się do możliwości zaciągnięcia darmowej pożyczki. Co więcej, taką pożyczkę możesz otrzymać nawet kilka razy – wystarczy tylko, że skorzystasz z ofert różnych firm.

· ·