Proces badania wariografem

1258

Chociaż badanie wariografem w wielu przypadkach wiąże się z dużą ilością stresu, to samo w sobie nie jest ono niczym nieprzyjemnym. Problemy tkwią raczej w powodach, dla których wykrywacza kłamstw się używa, wśród których można wyróżnić:

  • Rozmowy o pracę
  • Przesłuchania na komisariatach
  • Rozwiązywanie sporów rodzinnych
  • Testowanie lojalności pracowników

Nawet jeśli jest się absolutnie przekonanym co do swojej racji i nie dopuszcza się możliwości kłamstwa, to bycie rozliczanym z własnych słów przez maszynę może prowadzić do dyskomfortu. Nie ma jednak czego się obawiać, gdyż wariograf umiejętnie odróżnia kłamstwo od zwykłego stresu. Aby określić normalną reakcję organizmu, najpierw zadaje się kilka ogólnych, kontrolnych pytań. Faktyczne przesłuchanie zaczyna się dopiero w momencie, gdy ma się do nich punkt odniesienia.

Czego można się spodziewać podczas wariografii?

Wykrywanie kłamstw niekoniecznie musi wiązać się z zadawaniem pytań. Równie powszechną techniką jest pokazywanie obrazków bądź odczytywanie nazwisk, jednocześnie obserwując wywołaną nimi reakcję. Instytut Badań Wariograficznychpodchodzi indywidualnie do każdego badania, gdyż zazwyczaj są to kwestie dość delikatne. Usługi te są na tyle przystępne, że zainteresowanie nimi wyrażają nawet osoby prywatne, które liczą na szybkie rozwiązanie sporów. Jeśli chce się przystąpić do badania wariografem, warto jest w pierwszej kolejności zaznajomić się z portalem wariograf.com.pl i wybrać ofertę, która najbardziej nam odpowiada.

Jakie są koszty badania wariograficznego?

Głównym powodem, dla którego coraz większe rzesze ludzi decydują się na użycie wariografu, jest znacznie większa dostępność tej technologii. Chociaż urządzenie to nadal pozostaje dość drogie, to bez problemu można umówić się na jednorazową usługę. Firmy, które chcą wykorzystać wykrywacz kłamstw podczas szukania nowych pracowników mogą postawić na dłuższą współpracę. Sama cena rozpatrywana jest indywidualnie, lecz przeciętnie zarabiająca osoba powinna móc sobie na taką pozwolić.

· ·