Rattanowe meble do ogrodu – jakie?

1282

Aluminium, tworzywa sztuczne, drewno, wiklina… Wybór mebli ogrodowych dostępnych w sklepach jest obecnie bardzo szeroki. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej modelom wykonanym z naturalnych surowców, a dokładniej – rattanu. Czy warto wyposażyć swój taras w stoły, krzesła czy kanapy wyplatane z tego materiału? Sprawdź nasze rady!

 

Poczuj bliskość natury

Meble i dodatki z naturalnych materiałów w wielkim stylu powróciły do łask. Architekci coraz śmielej przemycają do swoich projektów plecione akcenty, które w niebanalny sposób przełamują chłód minimalistycznych kompozycji. Doskonałym miejscem dla rattanowych lampionów, krzeseł i foteli są nie tylko wysmakowane salony, ale również ogrody! Ustawiając w sercu ogrodu stylową kanapę, bujany fotel albo zabudowaną huśtawkę w formie otulającego kokonu, tworzysz modną i spójną z bujną zielenią kompozycję, a dodatkowo zapewniasz sobie optymalne warunki do wartościowego wypoczynku na świeżym powietrzu. Rattanowe meble doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych przestrzeniach, jak i w ogrodach rustykalnych oraz tych stylizowanych na styl angielski i kolonialny.

 

Wybieraj odpowiedzialnie

Poszukiwania idealnych mebli warto zacząć od sprawdzenia oferty prezentowanej na stronie vimine.pl. W sklepie cenionego producenta znajdziesz wysokiej klasy meble i dodatki wyplatane w całości ręcznie z ekologicznego surowca. Rattan, z którego powstają unikatowe meble, pozyskiwany jest z pni palm rotangowych rosnących w azjatyckich plantacjach działających w myśl idei zrównoważonego rozwoju. Wszystkie modele dostępne są w dwóch odcieniach – klasycznym (naturalnym) oraz białym.

·