Regulacja temperatury i przepływu wody w bateriach

5232

Precyzja w dostosowywaniu wielkości strumienia wody oraz jego temperatury jest bardzo ważną częścią obsługi każdej baterii. Ma ona szczególne znaczenie podczas napełniania pojemników gorącą wodą. W przypadku puszczenia zbyt dużego strumienia wody może dojść do poparzeń rąk użytkownika. Dlatego firmy prześcigają się w pomysłach mających usprawnić ten aspekt korzystania z armatury.

JAK BYŁO DAWNIEJ

Możliwości regulacji przepływu i temperatury wody w starszych typach baterii były wyjątkowo ograniczone. Sprowadzały się jedynie do wyboru typu wody oraz prymitywnego oraz dość ograniczonego kręcenia pokrętłami mającymi regulować przepływ wody. Szczególnie uciążliwe były ograniczenia odnośnie regulacji temperatury.

Gdy chciało się uzyskać letnią wodę należało kombinować z odkręcaniem dwóch pokręteł jednocześnie, aby połączyć wodę ciepłą i zimną w takich proporcjach, które dałyby pożądaną temperaturę. Gdy po prostu przekręciło się kurek zamykający dopływ gorącej wody z rur ciekł wrzątek. Co do systemu pokręteł mających regulować wielkość strumienia to jego najlepszym określeniem byłoby słowo zawodność.

Uszczelki włożone do kurków bardzo szybko się wycierały co powodowało, że woda wyciekała ze szczelin baterii i niszczyła armaturę. Dodatkowo wytarcie uszczelek całkowicie uniemożliwiało odpowiednią regulację wielkości strumienia,

JAK TO WYGLĄDA DZISIAJ

Dzisiejsza armatura różni się od swoich poprzedników w wielu znaczących kwestiach. Jedną z nich jest właśnie dokładność regulacji temperatury i przepływu. Produkty dobrych marek, takie jak Grohe bateria , korzystają z systemu ceramicznych krążków które są wstawiane do trzonu baterii. Dotyczy to głównie baterii stojących.

Dzięki temu Grohe baterie pozwalają na wyjątkowo dokładną regulację temperatury wody i wielkości strumienia mającego wypłynąć z baterii. Grohe bateria stanowi doskonały przykład tego, jak nowoczesna technologia zastosowana w odpowiedni sposób potrafi usprawnić nawet najbardziej prozaiczne aspekty ludzkiego życia. Dodatkowo system krążków ceramicznych wykorzystanych w Grohe bateriach jest poddawany rygorystycznym testom niezawodności polegającym na uruchomieniu przepływu 200 000 razy i sprawdzeniu jakości regulacji.

Możliwość swobodnego regulowania temperatury i wielkości strumienia wody wypływającej z baterii stanowi bardzo duże ułatwienie dla każdej pani domu. Warto zainteresować się produktami podobnymi do Grohe bateria, gdyż zastosowane w nich technologie wydajnie ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Nie można też pominąć faktu, że dokładny system regulacji temperatury poprawi bezpieczeństwo użytkowników armatury.

·