Różne możliwości łączenia obróbek blacharskich

4457

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się obróbki blacharskie. Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu, z tego powodu to pojęcie jest tak powszechnie używane. Zatem czym są tego typu obróbki i gdzie dokładnie mogą być stosowane?

Obróbka blacharska niezbędna na naszym dachu

Z pewnością każdy z nas, kto choć raz w życiu miał do czynienia z budową lub też zmianą dachu zna pojęcie, jakimi jest obróbka blacharska.

Warto wiedzieć, iż są to specjalne blachy, które stosuje się na każdym dachu wszędzie tam, gdzie nie może go ochronić zwykła dachówka. Najczęstsze miejsca do ich montażu to między innymi przestrzeń wokół naszego komina, jak i również miejsce obok okna połaciowego. Zatem w jaki sposób można łączyć tego typu obróbki?

Różne możliwości łącznie obróbek blacharskich

Warto wiedzieć, iż istnieje kilka możliwości łączenia tego typu obróbek. Przede wszystkim jedną z najbardziej popularnych możliwości łączenia obróbki blacharskiej jest metoda na rąbki. Mogą to być przykładowo rąbki stojące pojedyncze lub też podwójne. Warto pamiętać, iż tego typu zabieg może wykonać jedynie doświadczony dekarz, który posiada do tego niezbędny sprzęt.

Kolejnym przykładem połączenia tego typu obróbki jest również połączenie na rąbki, tym razem jest to połączenie leżące. Warto pamiętać, iż w tym przypadku łączenie także może być zarówno pojedyncze, jak i również podwójne. Tego typu połączenia mogą być nawet wykonywane już bezpośrednio na placu budowy.

Najbardziej popularne miejsca, w których możemy zamontować obróbkę blacharską

Jak już wcześniej wspomniano, obróbkę wykonaną z blachy stosuje się wszędzie tam, gdzie nie możemy zamontować dachówki. Są to między innymi miejsca przy kominie, jak i również przy oknach połaciowych. Zatem gdzie jeszcze możemy zamontować wspomnianą blachę?

Warto pamiętać, iż może być ona montowana również na szczycie naszego dachu. Jednak często tego typu obróbkę montuje się także w okolicach rynien, jak i również w miejscach, gdzie przylegają do siebie dwie połacie dachowe, czyli w tak zwanym koszu.

Decydują się na budowę dachu powinniśmy szczególnie pamiętać o jego najważniejszych elementach, jakimi są obróbki blacharskie. To właśnie tego typu elementy sprawiają, iż nasz dach jest bardzo solidny oraz wytrzymały. Jednak warto pamiętać, iż nie tylko pełnią taką funkcję. Przede wszystkim są również odpowiedzialne za walory estetyczne, ponieważ stosowane są wszędzie tam, gdzie nie możemy zamontować zwykłej dachówki. Zatem warto o nich pamiętać i już wcześniej wybrać odpowiednią blachę.

Tekst powstał we współpracy z firmą Budmax-Metal

·