Skuteczny i trwały sposób na depilację

2481

Depilacja dla wielu kobiet bywa dość uciążliwa. Codzienne golenie nóg przy pomocy maszynki jest bardzo pracochłonne, a zastosowanie wosku czy depilatora bywa bolesne. Dla osób, które pragną zaoszczędzić czas lub też mają problem z podrażnieniami po depilacji idealnym rozwiązaniem wydaje się być depilacja laserowa. Nie jest to, co prawda, zabieg tani, jednak bardzo skuteczny i co ważne bezpieczny dla zdrowia.

Komu zalecana jest depilacja laserowa?

depilacja gdańsk

Depilacja laserowa szczególnie polecana jest osobom, które mają tendencje do wrastania się odrastających po tradycyjnych zabiegach włosków, powstawania stanów zapalnych, grudek i krostek. To zabieg, który, co prawda, trzeba kilkukrotnie powtarzać, ale daje to efekt w postaci całkowitego, lub prawie całkowitego braku odrastania włosków przez okres nawet kilku lat.

Kto nie może skorzystać z zabiegu?

Niestety, chociaż depilacja laserowa jest zabiegiem dosyć bezpiecznym, istnieją pewne poważne przeciwwskazania do jego wykonania. Nie można go wykonywać, gdy nasza skóra jest opalona, lub narażona na działanie promieni słonecznych latem. Zabiegu nie wykonuje się w ciąży, gdy pacjentka cierpi na choroby skóry, nowotwory lub infekcje (wirusowe i grzybicze) w miejscu, gdzie zabieg jest wykonywany. Przeciwwskazaniem do zabiegu może być również przyjmowanie leków światło uczulających lub niektórych ziół – na przykład nagietka. Zabiegu nie wykonuje się na osobach z bardzo ciemną karnacją, gdyż zawiera ona bardzo dużo melaniny, na którą oddziałuje laser. Zabieg jest również niezalecany osobom, których włoski są bardzo jasne, gdyż w tym przypadku skuteczność jest niewielka.

Jak wygląda zabieg?

Po konsultacji z dermatologiem i kosmetyczką, przeprowadza się próbę laserową na niewielkim fragmencie skóry pacjenta. Dopiero gdy sprawdzi się, że wszystko przebiega w porządku, możliwe jest przeprowadzenie zabiegu. Lekarz naświetla poszczególne partie ciała laserem, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Światło przekształcone w energię cieplną niszczy cebulki włosków, zapobiegając ich odrastaniu.

Skutki uboczne

Po wykonaniu zabiegu nie powinny wystąpić żadne poważniejsze skutki uboczne. Depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Możliwe jest jedynie, że skóra będzie lekko zaczerwieniona, tak jak w sytuacji, gdy mocno się opaliliśmy. Nie powinniśmy się jednak tym niepokoić, objawy te powinny zniknąć w przeciągu kilku dni od zabiegu.

Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.