Sofy skandynawskie – wprowadź harmonię i naturę do swojego mieszkania

1206

Moda na meble i dodatki w stylu skandynawskim nie słabnie – od kilku sezonów w magazynach wnętrzarskich oraz w sieci królują propozycje na spójne, eleganckie i interesujące wnętrza inspirowane mroźną Skandynawią. Trend ten szczególnie upodobali sobie Polacy, którzy chętnie przenoszą propozycje topowych dekoratorów i architektów do swoich wnętrz. Jak stworzyć wyjątkowe pomieszczenia w klimacie pięknej Skandynawii w naszych domach?

Sofy skandynawskie – co kryje się pod tym pojęciem?

Aby odtworzyć styl skandynawski w naszych domach nie trzeba wiele. Z pewnością podstawą powinny być wygodne sofy skandynawskie, dzięki którym skutecznie zregenerujemy siły po długim dniu. Czym charakteryzują się sofy skandynawskie? Najważniejszą cechą takich sof jest połączenie piękna i funkcjonalności. Skandynawowie stawiają na użyteczność przedmiotów wokół siebie. Sofa skandynawska pozwoli na relaks przy telewizorze, popołudniową drzemkę czy spokojny sen w nocy. Rozkładane sofy skandynawskie sprawdzą się także tam, gdzie przyjmujemy gości. To piękny i funkcjonalny mebel, który pozwoli w prosty sposób zaaranżować przestrzeń.

Umiłowanie natury

Z czego czerpie styl skandynawski? Najważniejsza jest natura i naturalne tworzywa. Projektanci chętnie sięgają po klasyczne, lite drewno, ale także miękkie włókna takie jak wełna czy bawełna. W miesiącach jesiennych i zimowych ważne jest wpuszczanie do wnętrz jak największej ilości światła, przez co w domach skandynawskich znajdziemy liczne przeszklenia i duże okna. Wszystko to tworzy wyjątkowy, niepowtarzalny klimat, w którym z pewnością odnajdzie się każdy z nas.

Jakie kolory wybrać?

Producenci sof skandynawskich dają nam wiele możliwości związanych z doborem koloru. Do niedawna najchętniej wybierane były stonowane szarości oraz grafity. W tym sezonie warto wybrać mocniejsze kolory: turkus, butelkową zieleń, morski błękit. Takie sofy bez trudu ozdobimy kontrastowymi poduszkami czy pledami w egzotyczne wzory.

Siła tkwi w prostocie

Styl Skandynawski to umiłowanie prostoty i minimalizmu. Wystarczy kilka elementów dobranych do siebie, aby stworzyć funkcjonalną i przytulną przestrzeń. Decydując się na sofy skandynawskie wystarczy odpowiedni stolik kawowy oraz wygodny, głęboki fotel dopasowany do zestawu, aby stworzyć centralne miejsce wypoczynkowe w domu. Wokół niego gromadzić się będą nasi bliscy.

·