Srebrne sztućce – hit czy przeżytek?

1423

Sztućce, cukiernice i dodatki wykonane ze srebra większości z nas kojarzą się z luksusem i prestiżem. Jeszcze do niedawna wysokiej klasy noże, łyżki i widelce z misternymi zdobieniami na rączkach były obiektem pożądania każdego konesera. Czy dzisiaj wyroby z tego szlachetnego metalu dalej cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Sprawdź!

Srebro? Niekoniecznie…

Wykonane w całości ze srebra lub posrebrzane sztućce z pewnością mają wiele zalet – są ekskluzywne i pięknie prezentują się na stole w duecie z elegancką porcelaną. Jednak z drugiej strony, kupno srebrnego kompletu to spora inwestycja, która może poważnie nadszarpnąć domowy budżet. Co więcej, jeśli chcemy, aby srebrne sztućce służyły nam przez długie lata, powinniśmy poświęcić im sporo uwagi. Nieodpowiednie przechowywanie, mycie w zmywarce albo używanie ostrych gąbek i silnych detergentów, a nawet spożywanie niektórych pokarmów (przede wszystkim potraw zawierających jaja) szybko odbije się negatywnie na kondycji sztućców.

Sztućce na miarę XXI wieku

Obecnie coraz większa rzesza z nas odchodzi od problematycznego srebra w kierunku bardziej nowoczesnego materiału, a dokładniej – stali nierdzewnej. Sztućce wykonane z wysokogatunkowej stali zawierającej w swoim składzie 18% chromu oraz 10% niklu wyróżniają się srebrzystym wykończeniem oraz wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, zarysowania i uszkodzenia. Sporym ułatwieniem podczas codziennej pracy w kuchni jest fakt, że tego typu wyroby mogą być bezpiecznie myte w zmywarce.

Pięknie wykończone, eleganckie sztućce wykonane z wysokiej jakości stali z domieszkami niklu i chromu znajdziesz na stronie gerlach.pl. W kolekcji czołowego producenta znajdziesz nowoczesne sztućce o połyskującym lub matowym wykończeniu.

·