Stwórz na tarasie swoją świątynię spokoju!

Stwórz na tarasie swoją świątynię spokoju!

1213

Coraz częściej przyznajmy, że prawdziwy odpoczynek urządzamy sobie w naszych domach. Nie musimy jeździć na dalekie wojaże i kupować wczasów w egzotycznych miejscowościach. Odpowiednio zaaranżowany taras czy ogród pozwolą cieszyć się ciszą i spokojem oraz codziennie ładować nasze wewnętrzne akumulatory. Jakie meble wybrać, aby stworzyć taras naszych marzeń?

Taras dopasowany do naszych oczekiwań

Wygodne meble tarasowe znajdziemy dzisiaj zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Zanim jednak wpadniemy w wir zakupów warto zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami. Pierwszym krokiem jest zmierzenie tarasu i dopasowanie konkretnych mebli do metrażu. Na małych tarasach musimy bardzo uważać, gdyż zbyt duże meble sprawią, że stanie się on optycznie pomniejszony.

Istotne są materiały – szukając mebli tarasowych musimy być świadomi, że będą one narażone przede wszystkim na niskie i wysokie temperatury, jak również na deszcz czy wilgoć. Wśród licznych propozycji warto przede wszystkim zainteresować się meblami technorattanowymi. Tworzywo to wykonane jest z włókien poliestrowych, które nie chłoną brudu i są odporne na działanie wilgoci. W kolekcjach znajdziemy sofy, fotele, niewielkie stoliki kawowe, stoły rozkładane, leżanki.

Drugi interesujący materiał to aluminium. Jest ono chętnie wykorzystywane w naszych ogrodach ze względu na prosty i elegancki design. Istotne jest to, że aluminium jest odpowiednio zabezpieczane przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy.

Szukaj inspiracji wokół siebie

O tym jak wybrać meble na taras mówią przede wszystkim dekoratorzy wnętrz i specjaliści od architektury. Interesujące inspiracje znajdziemy przede wszystkim w katalogach branżowych, ale także w sieci. Szukając gotowych rozwiązań sprawdzajmy strony znanych producentów.

· ·