Styl retro w aranżacji wnętrz

820

Chcesz przywołać ducha epoki lat 50., 60., 70. ubiegłego wieku w aranżacji wnętrz? Warszawa wcale nie była wtedy tak smutna, jak nam się wydaje, a pewne elementy z ówczesnych mieszkań wpasowane w nowoczesne przestrzenie zyskują nowe oblicze. Styl retro to krzykliwe kolory, geometryczne wzory i eklektyczne meble. Pamiętaj też o dodatkach, koniecznie z tamtej epoki!

Aranżacja wnętrz: Warszawa w stylu retro

Styl retro lubi kolory jak mocna zieleń w odcieniu oliwki, intensywny żółty, energetyczny czerwony, a także głęboki brązowy. Roślinne motywy i geometryczne wzory muszą się pojawić – przynajmniej na jednej ścianie np. za łóżkiem, czy na zasłonach, tapecie, obiciu fotela.

Meble w stylu retro

Skąd wziąć idealne meble do stylu retro w aranżacji wnętrz? Warszawa i inne miasta polskie często mają komisy meblowe, gdzie można natrafić na perełki vintage, jak stare drewniane komody z chromowanymi gałkami, plastikowe krzesła czy wiszące fotele, kanapy tapicerowane sztuczną skórą. Do tego dorzuć jakieś PRL-owskie figurki, naczynia w fantazyjne wzory i inne, z pozoru kiczowate ozdoby.

Artykuł powstał w oparciu o stronę https://baltic-interiors.com/aranzacja-wnetrz-warszawa/

·