Suknie ślubne w stylu greckim – prostota i elegancja

1653

Jedne panny młode chcą mieć jak najbardziej strojne suknie z licznymi drapowaniami, wieloma warstwami tiulu i bogatymi zdobieniami, a inne są zwolenniczkami minimalizmu. Zatem prosta suknia ślubna jest czymś czego szukają.

Suknie ślubne proste – w stylu greckiej bogini

Kobiety zafascynowane prostymi i eleganckimi fasonami mogą wybrać suknię ślubną w stylu greckim. Widziane wizerunki bogiń greckich na posągach i obrazach artystów różnych epok mają na sobie proste, lekko drapowane suknie na jedno ramię. Stanowią one inspirację dla kobiecej mody ślubnej, w której prosta suknia ślubna w stylu greckiej bogini ma właśnie taki design. Delikatnie zbierany muślinowy materiał, a także drobne akcenty dekoracyjne to cechy charakteryzujące suknie slubne proste w stylu greckim.

Podwyższona talia i złote oraz srebrne dodatki

Charakterystyczną cechą sukien ślubnych w stylu greckim jest podwyższona talia. Sukienka jest zwykle odcinana tuż pod biustem i od tego miejsca sukienka ma zbierany materiał, tworzący lekkie drapowania. Na sukienkach w stylu greckim często na ramiączkach bądź ramiączku znajdują się bardzo subtelne elementy dekoracyjne w kolorze złota lub srebra. Może to być wykończenie złotą nicią i drobnymi naszytymi cekinami, srebrna nić i małe perełki, lub po prostu naszyte bardzo drobne kamienie szlachetne. W ten sposób sukienki ślubne o prostym kroju staja się bardziej wytworne i podkreślony zostaje ich szczególny charakter.

Urządzasz greckie wesele? – zadbaj o każdy szczegół

Wiele osób urządza wesela tematyczne, gdzie dekoracje oraz menu nawiązuje do określonego tematu. Może nim być Starożytna Grecja. W takim przypadku dba się o dopasowanie każdego detalu, aby podkreślić charakter uroczystości. Dlatego również strój Panny Młodej, może wpisywać się w ten klimat. Sukienki ślubne w stylu greckim to idealny wybór dla kobiet o figurze gruszki, czyli z niewielkim biustem i krągłymi biodrami. Taka sukienka podkreśli pięknie zarysowaną linię ramion i szczupłą talię oraz zatuszuje pewne mankamenty figury, takie jak bardziej masywne uda. Można wybrać model w którym drapowania są od góry sukienki i przedzielone są satynowym pasem, podkreślającym talię. W końcu Panna Młoda musi wyglądać w tym dniu wyjątkowo. Sukienki ślubne w greckim stylu to kwintesencja minimalizmu i elegancji, dlatego dla miłośniczek prostych krojów będzie odpowiednim wyborem.

· ·