Szczoteczka elektryczna vs zwykła

1012

Którą szczoteczkę wybrać: elektryczną czy zwykłą, manualną? Czy szczoteczki elektryczne faktycznie są warte swojej ceny? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy przyjrzeć się ich właściwościom. Zwykłe szczoteczki kosztują zazwyczaj kilkanaście złotych, natomiast te elektryczne są już droższe. Można je nabyć w cenie od stu do nawet kilkuset złotych.

Zalety szczoteczki elektrycznej

Chociaż za szczoteczki elektryczne musimy więcej zapłacić, to warto pamiętać, iż jest to zakup jednorazowy. Zwykłe szczoteczki zgodnie z zaleceniami stomatologów i producentów należy wymieniać co dwa, trzy miesiące. Wprawdzie szczoteczki elektryczne wymagają ładowania i wymiany końcówek, to prawidłowo użytkowane z pewnością będą służyć wiele lat. Sprawia to, iż kupując szczoteczkę elektryczną bardziej dbamy o środowisko i nie generujemy niepotrzebnych odpadów.

Inną ogromną przewagą szczoteczki elektrycznej nad zwykłą jest jej skuteczność działania. Wybierając szczoteczkę do zębów nie zawsze myślimy o tym, która będzie najlepiej czyścić zęby, a to błąd. Szczoteczki elektryczne, w zależności od modelu, mogą czyścić zęby również sonicznie oraz ultradźwiękami – tu najciekawszym producentem jest Megasonex. Są to jeszcze pewniejsze metody na czyste i zdrowe zęby. Wymagają jedynie zmiany sposobu, w jaki dbamy o nasze uzębienie – tradycyjne mycie nie będzie tak skuteczne. Szczoteczki elektryczne należy przykładać do zębów na parę chwil, a samo urządzenie umyje je za nas i to znacznie dokładniej niż szczoteczka zwykła.

Szczoteczki elektryczne vs zwykłe – sposób działania

Warto pamiętać, iż w ciągu minuty człowiek jest w stanie manualną szczoteczką wykonać kilkaset ruchów wymiatających. Podstawowe modele elektryczne, produkowane np. przez Phillipsa, mogą wykonywać aż kilka tysięcy ruchów obrotowych na minutę, a do tego dziesiątki tysięcy pulsacyjnych. W połączeniu z odpowiednią siłą nacisku płytka bakteryjna nie ma szans! Szczoteczki elektryczne Phillips są przy tym bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Posiadają sensor, który ocenia silę nacisku i zaalarmuje, gdy jest zbyt duża i może zagrażać szkliwu czy dziąsłom.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci

Elektryczne szczoteczki firm Foreo Issa i Oral-B to świetne rozwiązanie dla dzieci, które łatwo się zniechęcają pierwszymi niepowodzeniami. Używanie zwykłej szczoteczki nie jest proste, dlatego młodemu człowiekowi trudniej dostrzec efekty i sens mycia zębów. Elektryczne szczoteczki dla dzieci nie tylko są produkowane w atrakcyjnych, żywych kolorach, ale również są dostosowane pod względem długości i szybkości ruchów na minutę. Można w nich włączyć dodatkowy timer, który wyznaczy dziecku czas, jaki powinno przeznaczyć na mycie zębów.

Szoteczki możesz porównać na stronie https://www.profimed.com/zeby-szczoteczki-do-zebow-c1623

·