Szczoteczki do zębów są coraz nowocześniejsze

1030

Czasy, kiedy w sklepach można było kupić tylko tradycyjne manualne szczoteczki, już dawno minęły. Dziś nie tylko więcej jest rodzajów tradycyjnych ręcznych szczoteczek, ale też pojawiły się szczoteczki elektryczne. Te ostatnie mają wiele zalet, jakich nie posiadała tradycyjne szczoteczki do mycia zębów. Co więcej, są one stale unowocześniane i te najnowsze są niezwykle zaawansowanymi urządzeniami. Dzięki temu mycie zębów jest prostszą czynnością, a przede wszystkim jest skuteczniejsze i łatwiej jest zadbać o higienę jamy ustnej. Choć szczoteczki elektryczne są znacznym wydatkiem, to ich zakup jest opłacalny, gdyż lepsza higiena jamy ustnej to mniej wydatków u dentysty, a te, jak wiadomo, są zazwyczaj bardzo wysokie. Przed zakupem szczoteczki elektrycznej warto jednak zorientować się co do sposobu mycia i zasad działania, gdyż nie każdemu odpowiada szczoteczka z ruchomą głowicą.

Elektryczne szczoteczki do zębów – hit ostatnich lat

Wprowadzenie na rynek szczoteczek elektrycznych zrewolucjonizowało mycie zębów. Zasadniczą zaletą, jaką cechują się takie szczoteczki jest to, że ich głowica jest ruchoma. To sprawia, że człowiek nie musi wykonywać ruchów frykcyjnych szczoteczką, a jedynie przesuwać ją wzdłuż uzębienia. Z jednej strony jest to wygodniejsze dla osoby myjącej zęby, a z drugiej skutkuje dokładniejszym wyczyszczeniem zębów i przestrzeni międzyzębowych. Podstawowym typem ruchów, jakie wykonuje głowica elektrycznych szczoteczek do zębów jest obrót. Dostępne są też modele, których głowice wykonują ruchu wzdłuż ramienia szczoteczki. Całkiem niedawno na rynku pojawiły się też soniczne szczoteczki do zębów, które wykonują ruchy wymiatające. Cechują się one ponadto tym, że częstotliwość tych ruchów jest zdecydowanie wyższa. To oczywiście daje lepsze efekty czyszczenia.

Duży wybór szczoteczek elektrycznych

W sklepach można zakupić różne rodzaje szczoteczek elektrycznych, które są produkowane przez różne firmy. Dominują wśród nich jednak produkty kilku znanych światowych marek. Elektryczne szczoteczki do zębów są zasilane z wymienialnych baterii, najczęściej paluszków, lub wbudowanych akumulatorów ładowanych poprzez podłączenie do sieci. Choć dobra elektryczna szczoteczka do zębów może kosztować nawet kilkaset złotych, to wystarczy kupić jedno takie urządzenie dla całej rodziny i kilka głowic, które każdorazowo można wymieniać. Elektryczne szczoteczki do zębów wyposażone są w liczne dodatkowe funkcje, jak choćby timer, co ułatwia korzystanie z nich, skutkując przy tym dokładniejszym myciem, co jest przecież najważniejsze.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z profimed.com/katalog/szczoteczki-do-zebow.

·