Taras – idealna przestrzeń wypoczynkowa

1735

Nie trzeba wiele, aby przearanżować zwykły taras w miejsce wypoczynkowe. Korzystając z propozycji topowych producentów mebli ogrodowych możemy stworzyć miejsce, z którego z chęcią korzystać będą wszyscy domownicy. Jak zaaranżować taras, by miejsce to przyciągało nas w czasie pięknej pogody?

Wybieramy meble i dodatki

Jakie meble i dodatki wybrać na nasz taras? Wszystko zależy od powierzchni jaką dysponujemy oraz indywidualnych preferencji. Na niewielkich tarasach sprawdzą się najlepiej zestawy złożone z małego stolika kawowego oraz 2-3 foteli o profilowanych oparciach. Taki taras możemy uzupełnić o wiele roślin doniczkowych, które stworzą z czasem zielony mur wokół nas. Na większych tarasach możemy pozwolić sobie na znacznie więcej: doskonale prezentować się będą sofy narożne, obszerne stoły jadalne.

Duży taras daje wiele możliwości związanych ze spędzaniem czasu. Wybierać grill na tarasie oraz duży stół z krzesłami możemy zapraszać naszych bliskich na smaczne posiłki pod gołym niebem. Nowoczesne grill gazowe są idealnym rozwiązaniem, jeśli nie przepadamy za dużą ilością tłuszczu i dymem, co charakteryzuje klasyczne grille węglowe. Grille posiadają kilka palników i możliwość regulowania wysokości płomienia.

Taras nie tylko w czasie słonecznego dnia

Czy wiesz, że nasz taras może być miejscem odpoczynku również wtedy, kiedy nie ma słońca? Nowoczesne pergole ogrodowe pozwolą na odpowiednie zadaszenie tarasu, rozciągając nad naszymi głowami ochronny dach odporny na wilgoć. Pergole ogrodowe na tarasach to coraz powszechniejszy widok: funkcjonalna konstrukcja pozwoli nam wypoczywać blisko natury bez względu na warunki atmosferyczne. Nowoczesne pergole mają możliwość uzupełnienia ich o elementy takie jak oświetlenie LED. Oznacza to, że pod pergola możemy przesiadywać również wieczorami.

·

yfine.pl guardpr.pl https://beesafe.pl/porady/samochod-do-20-tys/