Terapeutyczny wymiar jazdy konnej

1236

Jazda konna zapewnia wiele niesamowitych emocji. Uwalnia jakby tłumione głęboko przeżycia. Poniekąd pozwala odzyskać wewnętrzną autonomię. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na jazdę rekreacyjną, która nie tylko jest działaniem dla ciała, ale niewątpliwie też dla ducha. To jeden z tych sportów, który gwarantuje wypoczynek i odnowę dla umysłu i cielesności. Wysiłek fizyczny łączy się tutaj z regeneracją psychiczną, o którą przecież tak trudno w dzisiejszych czasach.

Terapia w stadninie

Dlatego warto wyrwać się do stadniny choć raz w tygodniu, żeby naładować akumulatory, żeby odzyskać siły witalne, żeby powrócić do dobrej formy fizycznej i psychicznej. Żeby uwolnić emocje, które tłumimy w potoku dnia codziennego, wypełnionego pracą i obowiązkami.

Doskonale działa na samopoczucie nie tylko kontakt z końmi, ale także przebywanie na łonie natury. Kiedy już dochodzimy do wprawy i możemy sobie pozwolić na samodzielne przejażdżki. Przyjemność galopowania pośród pól i łąk – nie sposób tego z niczym porównać. Natomiast o praktyczny wymiar rekreacji na koniu pomoże nam zadbać sklep jeździecki Equishop.

Hipoterapia

Coraz bardziej docenia się terapeutyczny charakter kontaktu z końmi, na przykład w leczeniu nerwic. Ta forma terapii jest szczególnie polecana dzieciom z autyzmem czy z Zespołem Aspergera. Efekty takiego postępowania są często zaskakujące. Dzieci stają się często bardziej śmiałe. Zaczynają wierzyć w siebie.

Hipoterapia staje się coraz popularniejszą formą rehabilitacji. Wykorzystuje się ją nie tylko u dzieci. Także u osób dorosłych, które mają problemy z chodzeniem. Stosowana jest też jako forma rehabilitacji po ciężkich chorobach, które zaburzyły także sferę psychiczną człowieka. Hipoterapia przecież dotyczy fizyczności, ale też sfery odczuwania.

· ·