Ubranka dla dzieci – czego nie kupować?

2611

Wszyscy bardzo przywiązujemy uwagę do tego, co mamy na sobie. Żyjemy w społeczeństwie obrazkowym, które ocenia innych głównie na podstawie wyglądu zewnętrznego. Nic więc dziwnego, że młode mamy starają się dobierać ubrania dla swoich dzieci pod względem panującej mody. Należy jednak pamiętać, że estetyka jest ważna, ale nie najważniejsza. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo potomka.

Rozmiar ubrania ma największe znaczenie

Jedną z najważniejszych cech wyróżniających ubranka dla dzieci jest ich rozmiar. Nieodpowiednio dobrany sprawi, że pociecha nie będzie czuła się komfortowo. Uwierające lub ograniczające ruchy dziecka ciuszki, wywołają u niego niepokój. Ubranie, które będzie wygodne, może znacząco wpłynąć na samopoczucie malucha, a także na jego zdrowie. Z tego względu zawsze należy wybierać ubranka dopasowane rozmiarowo, nie za duże i nie za małe, dostosowane do wieku.

Jeśli dziecko jest większe, zwykle ubiera się samo. Łatwo jest wtedy dopasować rozmiar do jego wielkości. Problemy pojawiają się przy noworodkach. Zwłaszcza młode mamy obawiają się ubierania maleństw, z tego względu wolą wybrać luźniejsze ubranka. Nie jest to dobre rozwiązanie. Jeśli istnieje obawa przez wkładaniem ciuszków na dziecko, należy kupować ubrania rozpinane na całej długości.

Dopasowanie do pory roku

Odzież musi być dostosowana do pory roku. Dziecka nie można przegrzać ani zaziębić, gdyż zaskutkuje to chorobą. Na wiosnę warto zainwestować w lekkie body z krótkimi rękawkami, bluzeczki i przewiewne spodenki. Na jesień i zimę należy zaopatrzyć małe dziecko w kombinezon zimowy, czapeczkę, rękawiczki i szalik. Warto pamiętać o tym, żeby w lecie nie zakładać dziecku jeansów, a w zimie lekkich koszulek na lato. Jest to bezsensowne. Obecnie w sklepach dziecięcych dostępny jest ogromny asortyment ubrań na każdą porę roku.

Naturalność i ekologia

Materiał, z którego wykonane są ubrania dziecka, powinien być naturalny. Doskonale sprawdza się bawełna i len – te tekstylia są przyjemne dla skóry i przepuszczają powietrze, dzięki czemu nie dochodzi do odparzeń skóry. Nie warto inwestować w ubranka ze sztucznych, elastycznych materiałów, będą one powodowały nadmierną potliwość i dyskomfort pociechy.

Naturalne barwniki

Ubrania kolorowe powinny być farbowane naturalnymi barwnikami. Opierają się one na wyciągach z roślin. Farbki syntetyczne powodują reakcje alergiczne i doprowadzają do bolesnych wykwitów na skórze. W naturalne pigmenty warto inwestować także z praktycznego punktu widzenia – nie farbują one tak często, jak te syntetyczne, przez co łatwiej usystematyzować pranie i zadbać o higienę dziecka.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Najważniejsze w wybieraniu ubranek dla dzieci jest ich bezpieczeństwo. Materiały upstrzone kolorowymi koralikami, cekinami, cyrkoniami, falbankami i kokardkami są urocze i nadają słodkiego wyglądu, jednak nie są zupełnie bezpieczne. Małe dzieci często łapią za nie szarpiąc i wkładając je do buzi, uważając je za zabawki. To często doprowadzić może do zakrztuszenia się lub połknięcia. Kupując ubranka warto postawić więc na minimalizm.

Ubranka dla dzieci powinny być wykonane z naturalnych materiałów, farbowane tylko naturalnymi, ekologicznymi barwnikami, a także dostosowane do rozmiaru noszonego przez dziecko oraz pory roku. Młode mamy często inwestują w modny design dziecięcych ciuszków, należy jednak mieć na uwadze, że ubrania te powinny przede wszystkim być wygodne.

Źródło: Artykuł został przygotowany przez firmę Cocoshki, oferującą produkty Kids on the moon, producenta dziecięcych ubranek, wykonanych z naturalnych materiałów.