Urządzanie mieszkania z niskim budżetem.

1227

Kupując mieszkanie do remontu lub aranżacji, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że będzie wymagało ono sporej inwestycji. W zależności od wykończenia mieszkania oraz jego wieku do wymiany mogą być m.in. armatura łazienkowa, panele podłogowe, tapety oraz wiele innych elementów wystroju lub wyposażenia wnętrza.

Największe koszty podczas remontu generują dwa pomieszczenia. Jest to kuchnia oraz łazienka. W tych pomieszczeniach zazwyczaj będziemy mieli najwięcej do wymiany. Mieszkania ze starymi łazienkami bardzo często mają wadliwą instalację wodną oraz kanalizacyjną, a żeby dostać się do rur, będziemy zmuszeni skuć część lub całość płytek. W tym momencie powinniśmy zastanowić się nad całkowitą wymianą armatury łazienkowej.

Jak wyposażyć nowo odnowioną łazienkę?

Podstawowym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać, jest to, czy wolimy prysznic, czy tradycyjną kąpiel w wannie. Jeżeli wybieramy drugą opcję, to ciekawym rozwiązaniem będą wanny prostokątne. Dają one możliwość wpasowania nawet w ciasne łazienki całkiem sporych rozmiarów wannę. Wanna prostokątna może być wyposażona w różnego rodzaju dodatki m.in. natryski lub bicze wodne, wszystko zależy od zasobności naszego portfela. Przeglądając w sklepie wanny prostokątne, warto także zwrócić na materiał, z jakiego są wykonane. Powinniśmy omijać produkty, które budzą nasze wątpliwości co do jakości oraz wytrzymałości. Wanna prostokątna powinna być solidnie wykonana oraz wyposażona w stopki lub inne elementy mocujące i stabilizujące ją podczas montażu.

W łazience nie może zabraknąć także umywalki oraz szafki na przybory kosmetyczne. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie zakup umywalki razem z szafką oraz lustrem. Taki zestaw prezentuje się znacznie ciekawiej niż produkty kupowane oddzielnie. Mając wannę prostokątną oraz umywalkę nie możemy zapomnieć także o pralce. Jeżeli nasze mieszkanie wyposażone jest w niewielką łazienkę, to możemy zdecydować się na pralkę ładowaną od góry. Będzie ona mniejsza, ale praktycznie nie ustępuje pralkom, w których ubrania wkładamy od przodu.

Jakie są koszty urządzenia łazienki?

Kwoty, w jakich możemy wyremontować i urządzić łazienkę zależne są od standardu wyposażenia oraz od tego, czy produkty takie jak wanny prostokątne oraz umywalki będziemy kupowali w promocjach np. w dużych sieciach handlowych oferujących artykuły wyposażenia wnętrz, czy też w mniejszych sklepach lokalnych. Można jednak przypuszczać, że średniej wielkości łazienkę przy założeniu, że część prac wykonamy samodzielnie, możemy urządzić w kwocie około 12 tysięcy złotych. To, czy zapłacimy więcej, czy też mniej zależy od innych czynników.

Więcej informacji znajdziesz na stronie 1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne

·