Wiosna w Tatrach – jak spędzić weekend?

2290

Wiosna w górach to doskonały czas na to, aby podglądać budzącą się do życia przyrodę. Osoby aktywne z pewnością docenią możliwość spacerowania po górskich szlakach, poznawania okolicy. W Polsce nie brakuje ciekawych pasm górskich, jednak to Tatry cieszą się największym zainteresowaniem. Te majestatyczne góry od lat przyciągają poszukiwaczy przygód i artystów. Jak zaplanować weekendowy wypad w Tatry?

Podstawą jest wybranie lokalizacji na nocleg – jeśli nie przepadamy za tłumami odpowiednie okażą się miejscowości takie jak Bukowina Tatrzańska, Poronin, Czarny Dunajec. Miejscowości te leżą w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Zakopanego, nie brak w nich licznych atrakcji oraz nieco tańszych miejsc noclegowych – to dobra opcja dla osób poszukujących spokoju.

Jak spędzić czas wolny?

Poza aktywnym wypoczynkiem i trekkingiem w górach warto przespacerować się po okolicy i poznać lokalny folklor. Zwracajmy uwagę na stare, góralskie chaty oraz lokalną sztukę – są to zabytki na skalę europejską! Poza zwiedzaniem warto też wybrać się do okolicznych knajp i skosztować lokalnych przysmaków.
W poszukiwaniu tanich noclegów zachęcamy do skorzystania z naszej oferty – wypoczynek w górach Bukowina Tatrzańska.

·