Wybór odpowiedniej szczoteczki, czyli o zdrowszych zębach

1102

Wybierając szczoteczkę do zębów nie możemy kierować się jedynie jej wyglądem. Warto zastanowić się czego oczekujemy od naszej szczoteczki i jak nasze dziąsła reagują na różne twardości włosia. Odpowiednio dobrana i dobrze użytkowana szczoteczka sprawia, że zęby są piękne i zdrowe.

Dobra technika pierwszym krokiem do sukcesu

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na stan swoich zębów i dziąseł, ponieważ to jedno z głównych kryteriów branych pod uwagę podczas wyboru szczoteczki. Pamiętajmy, że dobrze wybrana szczoteczka dotrze do wszystkich zakamarków i pozwoli na dokładną higienę jamy ustnej. Należy jednak pamiętać, że to nie szczoteczki do zębów są najważniejsze, a technika użytkowania. Prawidłowo użytkowana szczoteczka manualna może zapewnić rewelacyjne efekty.

Zwykła szczoteczka – niezwykłe efekty

Szczoteczka manualna jest niezwykle dobra w swojej prostocie. Odpowiednie ruchy wykonywanie podczas jej użytkowania pozwalają niezwykle dokładnie zadbać o higienę jamy ustnej. Wyróżnia się szczoteczki z miękkim, średnim i twardym włosiem. Twarda szczotka świetnie usuwa resztki pokarmu i polecana jest palaczom. Niestety drażni ona dziąsła. Osobom, które mają szczególnie wrażliwe dziąsła poleca się szczoteczki o miękkim włosiu.

Popularna szczoteczka elektryczna

Jeśli inwestujemy już w szczoteczkę elektryczną, warto rozejrzeć się za taką z najnowszą technologią 3D, która oprócz obrotów w prawo i lewo wykonuje ruchy góra dół. Jeśli wybieramy ten typ szczoteczki do zębów musimy nastawić się, że pierwsze jej użycia mogą nie należeć do przyjemnych. Zaleca się również stosowanie szczególnej ostrożności podczas jej użytkowania, ponieważ łatwo można nią podrażnić dziąsła. Mimo, że szczoteczka elektryczna to nietani zakup, służy ona przez wiele lat – wystarczy regularnie wymieniać głowice.

O szczoteczkach sonicznych słów kilka

Szczoteczki soniczne to wspaniała sprawa dla osób, które przez całe życie borykają się z krwawiącymi dziąsłami, przez co higiena jamy ustnej była znacznie utrudniona. Ten typ to zaawansowana technologia, która wykorzystuje ultradźwięki. Oczywiście charakteryzuje się ona bardzo precyzyjnym czyszczeniem. Drgania tworzą bąbelki, które odbijając się od szkliwa pozbywając się zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc.

Dbanie o higienę jamy ustnej sprowadza się do wielu czynników, a wybór szczoteczki do zębów to tylko jeden z nich. Regularność szczotkowania, częste wizyty u stomatologa i używanie nici dentystycznej to rzeczy bez których się nie obejdziemy, jeśli pragniemy mieć zdrowe zęby. Warto zadbać o właściwą higienę jamy ustnej – od tego zależy wygląd naszego uśmiechu za kilka lat.

·