Wyposażenie łazienki – jak je wybrać?

1078

Łazienka tworzy nieodzowną część naszego domu. Jasne kolory, duża wanna, klimatyczne dodatki sprawiają, że to właśnie w niej odnajdujemy i spokój i azyl po ciężkim dniu oraz fundujemy sobie relaksacyjne zabiegi na ciało. Jak ją urządzić by była miejscem, do którego chętnie się wraca? Oto kilka porad!

Po pierwsze- łazienkowy sprzęt

Wanna, umywalka, kosze na ręczniki – kupujemy przede wszystkim ze względów praktycznych. Jednak oprócz walorów funkcjonalnych, każdy z nas zwraca również uwagę na ich styl i to, czy będą pasować do ogólnej aranżacji pomieszczeń. Wielu z nas sugeruje się również tym, co sugerują magazyny wnętrzarskie. Aktualnie to właśnie w nich można dostrzec modę na wanny prostokątne, które powoli wypierają ogromne wanny okrągłe i owalne. Wanny prostokątne to idealne rozwiązanie nawet do małej metrażowo łazienki. Markety budowlane oferują bardzo małe, prostokątne wanny, które spokojnie można zagospodarować w każdej przestrzeni. Wanny te można zabudować, pomalować czy inaczej dostosować do stylu wnętrza. Świetnie sprawdzają się w klimatach rustykalnych, surowych wnętrzach, jak i tych bardziej klasycznych i eleganckich. Dodatkowo, wanny prostokątne mają tą zaletę, że prawie nigdy nie wychodzą z mody. Warto więc zainwestować w dobrą jakościowo wannę, która posłuży swoim użytkownikom nawet przez kilkadziesiąt lat.

Po drugie – kolory

Co sezon, reklamy zasypują nas nowymi odcieniami farb, które idealnie nadają się do wnętrz łazienkowych. Większość z nas od lat pozostaje wierna bieli i to zarówno na ścianach, jak i armaturze łazienkowej. Biała wanna prostokątna, biała umywalka, białe dodatki to bardzo eleganckie połączenie, które zawsze będzie modne, niezależnie od aktualnych trendów.

Po trzecie- rządzi jakość

Zdecydowanie minęły te czasy, w których klienci przy aranżacji pomieszczeń kierują się wyłącznie ceną. Klienci stawiają na dobry jakościowo sprzęt, który nie tylko dobrze wygląda wizualnie, ale i jest stabilny, trwały i solidny. I tak jak w przypadku zakupu wanny prostokątnej, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Na przykład wanny prostokątne akrylowe cechują się duża odpornością na wszelkie uszkodzenia i obtłuczenia. Dodatkowo, pozwala ona na pomalowanie jej na każdy możliwy kolor, by stworzyć ciekawą i oryginalną aranżację.

Okres wakacyjny to idealny czas na remont i zmianę swojej przestrzeni. Dlatego warto wziąć sobie kilka uwag do serca, by nasza łazienka była miejscem, którego nie chce się opuszczać. Dobry sprzęt, jasne ściany i stosowne dodatki sprawią, że czas w niej się zatrzyma, a my będziemy mieli spokój z remontami przed długi czas.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny prostokątne

·