Zabezpieczanie palet

1370

Przy przewożeniu żywności podobnie jak i innych materiałów istotne jest, żeby odpowiednio zabezpieczyć nasz towar.
Pół biedy jak przewozimy części z branży automotive. Sprawa ma się dużo gorzej w przypadku żywności i innych materiałów, które łatwo obić.

Tak jak wspomniałem na początku. Przewożenie materiałów wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Nie ważne ile mielibyśmy palet h1, market, do którego przetransportujemy nasze produkty nic nam nie zapłaci jeśli dostanie od nas poobijane jabłka. Oczywiście jedzenie powinno być także zabezpieczone przed zepsuciem się w przypadku dłuższych podróży.

Zadbaj o cenę!

Zawsze gdy przychodzi do złożenia zamówienia, wynegocjuj minimum logistyczne. Bez osiągnięcia minimum cały transport nie zwróci Ci się i jeżeli nie planujesz niczego po drodze załadować, to twoje przedsięwzięcie transportowe może zacząć tracić. Minimum logistyczne, to nie tylko sztywny rachunek kosztów, gdzie logistyk odejmuje koszty utrzymania samochodu, zatrudnienia kierowcy i ceny paliwa od spodziewanego przychodu. Szkoda jechać mając 6 palet h1, jeżeli na pace zmieści się 10. To marnotrawstwo potencjału załadunkowego.

Dokonaj pomiaru!

Często powodem problemów związanych z transportem i logistyką jest lenistwo i niewykonanie pomiaru. Taka paleta chep wymiary niedostosowane do transportowanego towaru nie sprzyjają jego transportowi. Szafa, która jest przewożona na zbyt dużej palecie zajmuje niepotrzebnie miejsce, które zawsze można lepiej zagospodarować. Jeśli z kolei jest za mała, to trzeba liczyć się z tym, że niezabezpieczona się wywróci. Poza tym nieodpowiednio mała paleta h1 to proszenie się o wypadek przy rozładunku wózkiem widłowym.

Najważniejsze jest zabezpieczenie

Każda firma transportowa ma jakieś standardy. Jedne skupiają się na terminowości, inne na jakości obsługi posprzedażowej, to jest na przykład pomoc przy rozładunku. Mimo to priorytetem powinno być odpowiednie zabezpieczenie towarów. Szkoda, żeby klient otrzymał od nas poobijane meble. Oczywiście za zabezpieczenie odpowiedzialny jest sprzedawca. Nie wolno nam zapominać o tym, że gdy transportujemy towar, to na nas spada odpowiedzialność, gdy ten będzie nieprawidłowo traktowany. Z tego powodu, taka paleta h1 nie powinna nigdy być dociskana na siłę, do innych, gdyż może pęknąć, a towar na niej ulec uszkodzeniu. Do tego każda paleta chep wymiary musi mieć dostosowane do towaru, który aktualnie przewozimy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/nowa-paleta-h1-higiena-standard-i-bezpieczestwo/

· ·