Zbiorniki z tworzyw sztucznych

4290

Zazwyczaj są to pojemniki plastikowe o pojemności od 14 do 15000 litrów, które są odporne na czynniki chemiczne oraz korozję. Można je wykorzystywać do mieszania, dozowania oraz przechowywania zarówno kwasów jak i innych płynów.

Wykonanie

Zbiorniki z tworzyw sztucznych przeważnie są wykonywane z naturalnego polietylenu, polipropylenu, PVDF oraz PCV. Polietylen znany jest z swojej odporności na kwas, płyny alkaliczne i korozję,

Dodatkowe akcesoria

W zbiornikach z tworzyw sztucznych można zamontować dodatkowe akcesoria w postaci gwintów wewnętrznych, złącz kołnierzowych oraz łączników z gładkimi końcówkami. Specjalnie przystosowane zbiorniki są gotowe do użycia bezpośrednio po dostawie. Akcesoria mogą obejmować stojaki oraz stabilnie na kółkach.

Metoda wytworzenia

Podstawowa metodą wytwarzania zbiorników z tworzyw sztucznych jest metoda formowania rotacyjnego, dzięki czemu nie posiadają złączeń i słabych punktów. Sposób oraz konstrukcja wykonania ułatwiają ich czyszczenie. Można ich używać w wysokim zakresie temperatur od około 30°C do +50°C. Pojemniki takie po zużyciu mogą zostać poddane procesowi recyklingu. Pojemniki takie dzięki swej przeźroczystości pozwalają na widoczność płynu wewnątrz nich.

Wykorzystanie

Na dużą skalę stosowane są głównie w przemyśle chemicznym oraz w galwanizerniach. Wykorzystuje się je jako zbiorniki ppoż, retencyjne oraz do przechowywania chemikaliów.

Zbiorniki te popularnie nazywane plastikami konstruowane są jako samonośne, przeznaczone do obetonowania lub posadowienia we wcześniej przygotowanej konstrukcji.


studiopieknanr5.pl rattanmeble.com.pl marriagematterstokids.org