Zestaw mebli do sypialni zaprojektowanej w minimalistycznym stylu

2108

Styl minimalistyczny skradł nasze serca na dobre. Zasada „mniej znaczy więcej” niezmiennie rządzi w modzie, designie oraz wnętrzach już od kilku sezonów. Jasne kolory, przejrzystość i maksymalna funkcjonalność sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach, począwszy od salonów i gabinetów, na kuchniach i łazienkach kończąc. Wszystkim tym, którzy stoją przed wyzwaniem urządzenia nowoczesnej sypialni podpowiadamy, jakie meble okażą się strzałem w dziesiątkę!

Stylowy zestaw mebli do sypialni

Jaki zestaw mebli do sypialni zaprojektowanej w minimalistycznym stylu sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim zapomnij o ozdobnych łóżkach z rzeźbionym wezgłowiem – im prostsze projekty, tym lepiej! W dobrych sklepach znajdziesz obecnie bardzo szeroki wybór mebli wykonanych z płyt MDF. W minimalistycznej sypialni doskonale sprawdzą się modele z białej płyty pokrytej laminatem o wysokim połysku. Nie musisz martwić się, że tego typu zabudowa szybko straci swój urok. Wysokiej jakości meble tego typu odporne są na zarysowania oraz wyjątkowo łatwo utrzymać je w czystości (z tego względu laminowana płyta MDF coraz częściej gości w kuchniach i łazienkach).

Jakie meble powinny znaleźć się w sypialnianej kolekcji?

Oprócz łóżka, warto do pokoju wstawić dużą szafę. Niektórzy producenci oferują pojemne szafy o wnętrzu, które możemy samodzielnie zaprojektować według swoich indywidualnych potrzeb. Do małej sypialni wybierz model z drzwiami pokrytymi lustrem – niepozorny detal doda wnętrzu kilku metrów kwadratowych! Ponadto, aby szklanka wody, lampka czy książka były zawsze pod ręką, przy łóżku postaw zgrabną, lekką szafkę nocną. Aby nieco ożywić aranżację, postaw na dodatki w jednym lub dwóch kolorach. Białe meble idealnie będą harmonizowały z turkusowymi, złotymi, amarantowymi lub pastelowymi dywanami, ścianami i zasłonkami.

Jeśli bardziej niż czystą, nieco chłodną biel cenisz naturalne rozwiązania, zastąp meble z płyty zabudową z lekkiego drewna. W sieci znajdziesz ciekawe projekty wykonane z drewna łączonego z metalem. Zestawienie dwóch materiałów o skrajnym wykończeniu może dać imponujące efekty! Pamiętaj jednak, że zakup designerskiego kompletu z naturalnego surowca to niemała inwestycja.

· ·