Zestawy do manicure hybrydowego – co warto o nich wiedzieć?

993

Mimo iż popularność manicure hybrydowego w ostatnim czasie zaczęła delikatnie spadać, niektóre kobiety wciąż nie wyobrażają sobie powrotu do zwykłych lakierów do paznokci. Wolą korzystać z tych, które zapewniają im trwały i zawsze estetyczny efekt, dlatego nieraz same sięgają po zestawy do manicure hybrydowego. A co warto wiedzieć o tych kompletach?

Czy warto?

Zestaw do manicure hybrydowego to spory wydatek, bo ceny tych najtańszych i najprostszych kompletów rozpoczynają się średnio od dwustu złotych. Czy zatem warto je kupować? To oczywiście zależy od wielu czynników.

Jeżeli jakaś kobieta regularnie wykonuje sobie manicure hybrydowy i wie, że będzie w stanie utworzyć go samodzielne, dla niej inwestycja w cały zestaw okaże się bardzo opłacalna. W końcu za hybrydy u kosmetyczki trzeba zapłacić min. 60 zł.

Zestaw do manicure hybrydowego może się też okazać wspaniałym pomysłem na prezent. Kobiety czasem nie chcą go same kupować, ale gdy już do dostaną, na pewno z niego skorzystają!

Z czego powinien składać się dobry zestaw?

W przypadku chęci wykonywania klasycznego i standardowego manicure’u, nie ma takiej potrzeby, aby wydawać masę pieniędzy na bogato wyposażone zestawy. Te podstawowe w zupełności każdej kobiecie wystarczą.

W składzie typowego zestawu do manicure hybrydowego można znaleźć przeważnie: bazę, top, kilka kolorowych lakierów, odtłuszczacz, pilnik, bloczek polerski, aceton albo płyn do usuwania hybrydy, lampę LED lub UV oraz drewniane patyczki. Są to najważniejsze i niezbędne akcesoria.

Oczywiście producenci lubią wzbogacać swoje zestawy najróżniejszymi dodatkami, ale w rzeczywistości jedynie kuszą one same oczy, a potem okazują się bezużyteczne. Nie warto na nich przepłacać.

Jak utworzyć zestaw samodzielnie?

Zamiast korzystać z gotowych rozwiązań, równie dobrze można by było samodzielnie stworzyć dla siebie taki zestaw. A jak to zrobić?

W takim przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaje lakierów oraz typ samej lampy. W ostatnim czasie dużo mówi się o szkodliwości promieniowania LED – być może warto wydać więcej pieniędzy na lampę z zabezpieczeniem.

Gotowy zestaw do manicure hybrydowego to jednak duża wygoda. A czasem okazuje się on nawet tańszy od tego skomponowanego samodzielnie.

Zestawy do manicure hybrydowego dostępne są w oferice Chiodo.pl

· ·