Zorganizuj swoje wesele w najdrobniejszym detalu!

1393

Organizacja wesela to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne – konieczne jest nie tylko zarezerwowanie Sali, ale przygotowanie zaproszeń, zadbanie o odpowiedni catering oraz wszelkie ubrania, kwiaty, dodatki. Jak poradzić sobie z tym zadaniem? Wiele par prosi o pomoc swoich rodziców, przyszłych świadków, rodzeństwo. Możliwe jest również skorzystanie z licznych firm specjalizujących się w organizacji wesel.
Okazuje się jednak, że przy odpowiednim planowaniu możliwe jest zorganizowanie wszystkiego samodzielnie. Istotny jest jednak dobry plan działania!

Znajdź odpowiednią salę!

Podstawą jest oczywiście znalezienie odpowiedniej Sali w terminie zgodnym z dniem ślubu. Salę powinniśmy dobrać ze względu na ilość gości – w przypadku kameralnego przyjęcia możemy liczyć na to, że wielu restauratorów zaproponuje nam niewielkie, kameralne sale, mieszczące do 30 osób.
W przypadku organizacji wesela w Warszawie warto rozejrzeć się za lokalami umieszczonymi przy granicy miasta. Wiele takich miejsc usytuowanych jest niezwykle malowniczo, np. przy jeziorze, parku, na skraju lasu. Takie położenie sprzyja możliwości wychodzenia na zewnątrz, co z pewnością przypadnie do gustu licznym gościom.
Sala jest zazwyczaj dekorowana przez pracowników lokalu – jeśli jednak zależy nam na samodzielnym dekorowaniu czy zleceniu tego florystom nic nie stoi na przeszkodzie.

Planując wesele bardzo ważne jest jedzenie – szefowie kuchni wybranego lokalu zaproponują nam zazwyczaj kilka rodzajów menu, w tym również dania wegetariańskie oraz wegańskie. Z pewnością to spore ułatwienie dla par, których goście mają konkretne upodobania żywieniowe.
Ważne jest także zarezerwowanie kapeli lub też DJ’a, który zajmie się muzyką podczas przyjęcia. Warto popytać znajomych o zespoły czy osoby warte polecenia.