Zrób kurs trenera personalnego i znajdź pracę swoich marzeń

7323

W czasach, kiedy najmodniejsze jest bycie fit, coraz więcej osób decyduje zapisać się na siłownię czy fitness. Wiele z nich nie wie jak ćwiczyć, żeby mieć najlepsze efekty. Z pomocą przychodzą wtedy trenerzy personalni, którzy dokładnie potrafią dostosować ćwiczenia do potrzeb danej osoby. Ty też możesz zostać jednym z nim, wystarczy przejść odpowiednie szkolenie.

Trener to nie tylko sportowiec, ale też psycholog czy coach

Lubisz ćwiczyć i uważasz, że masz dobry kontakt z ludźmi? To może być praca dla ciebie. Przede wszystkim ważne jest tu bowiem zaangażowanie i znajomość ludzkiego ciała oraz mózgu. Wiele blokad bowiem znajduje się w ludzkiej głowie i to do trenera należy zadanie ich zniwelowania. Kurs trenera personalnego uświadomi ci, jak rozmawiać z klientami, żeby chcieli i potrafili wykonać wybrane ćwiczenia. Oczywiście całe szkolenie rozpocznie się od podstawowych treści, jak podstawy prawne twojej pracy, fizjologia i anatomia człowieka czy dietetyka. Poznasz również treningi, które warto wykorzystywać w pracy z klientem oraz sposoby ich dopasowywania do konkretnych osób i ich predyspozycji. Pamiętaj, że to co i jak powiesz ćwiczącemu ma ogromne znaczenie dla jego motywacji. Musisz umieć rozmawiać i docierać do ludzi, żeby chciało im się ćwiczyć, mimo zmęczenia i obolałych mięśni. Kluczem do sukcesu jest również konsekwencja, ale tego wszystkiego nauczy cię właśnie kurs trenera personalnego.

Odpowiednie działanie w nietypowych sytuacjach

Bardzo ważne jest, żeby trener personalny miał również podstawową wiedzę z zakresu fizjoterapii czy udzielania pierwszej pomocy. Nigdy nie wiemy, jaki klient się do nas zgłosi, czy na coś nie choruje lub ma inne problemy. Zdarza się więc, że musimy sobie radzić ze skurczami, a nawet zasłabnięciami. Taka wiedza jest w tym przypadku niezbędna, żeby nie popadać w panikę, a wiedzieć, jak się zachować. To świadczy o profesjonalnym podejściu do zawodu. Trener personalny powinien umieć dostosowywać trening do predyspozycji i możliwości. Połączenie siły i mądrych ruchów pozwoli na uzyskanie najlepszych efektów, a tym samym klient będzie zadowolony i jest większe prawdopodobieństwo, że do nas wróci. Kurs trenera personalnego kończy się egzaminem, po którym otrzymujesz uprawnienia, dzięki nim znajdziesz pracę w zawodzie. Aby jednak odbyć takie szkolenie musisz mieć ukończone osiemnaście lat. Żadne wykształcenie nie jest przy tym konieczne.