Drobnicowe przesyłki międzynarodowe – jak wygląda usługa i czym są?

1773

Współczesne usługi musi cechować ukierunkowanie na indywidualne potrzeby konsumentów. Nie inaczej jest w branży transportowej – przewoźnik powinien zaproponować takie rozwiązania, które usatysfakcjonują różne grupy klientów – zarówno spośród osób prawnych, jak i fizycznych. Grupa Pekaes oferuje w tym zakresie naprawdę różnorodne usługi. Jedną z nich są przesyłki drobnicowe międzynarodowe.

Przesyłki drobnicowe międzynarodowe – definicja

Drobnicowe ładunki stanowią ogólne pojęcie na określenie różnego rodzaju produktów przetworzonych bądź gotowych. Cechuje je możliwość wyodrębnienia jednostki ładunku, mogą też być zapakowane w zbiorczy bądź jednostkowy sposób. Przesyłki drobnicowe mogą posiadać różne wymiary zewnętrzne i właściwości, niemniej charakteryzuje je stała zewnętrzna forma oraz niższa wartość jednostkowa niż przy ładunku masowym. Przesyłki drobnicowe wcale nie są proste w przeładunku czy transporcie, z reguły wymagają bowiem większej ostrożności, szczególnie na trasach międzynarodowych. Co jeszcze typowe dla takich ładunków – ich zawartość może być łatwo obliczona oraz zmierzona. Przewóz przesyłek drobnicowych wymaga znacznej organizacji – w ramach jednego transportu spedytor zbiera bowiem towary od wielu zleceniodawców, nierzadko osób prywatnych.

Specyfika zleceń

Warto podkreślić, że w przypadku zleceń międzynarodowych najbardziej charakterystyczna jest duża odległość między nadawcą a odbiorcą. Wymaga to wyjątkowej pieczołowitości przy załadunku oraz troski o ładunek podczas transportu. Klient w takim wypadku płaci za przewóz stawkę, która odpowiada konkretnej wadze towaru – dodatkowo list przewozowy jest wystawiany na ogół umieszczonych w pojeździe towarów, zebranych od większej ilości nadawców. Oczywiście przesyłki drobnicowe posiadają odmienne rodzaje – m.in. ze względu na sposób składowania. Opakowania mogą obejmować różnego typu materiały (począwszy od kartonów, przez skrzynie, worki, klatki, butle, beczki, bańki etc.), jak również paczki mogą występować bez stosownego opakowania. Wiele zależy od specyfiki zlecenia. Zawsze jednak warto wziąć pod uwagę, iż ryzyko uszkodzenia takiego ładunku jest wielokrotnie wyższe – toteż zadbanie o właściwe zabezpieczenie leży w interesie nadawcy paczki.

Zalety i wady drobnicowych paczek międzynarodowych

Największym atutem tego typu przewozów są ich adekwatna do potrzeb odbiorcy wielkość, a także terminowość w zakresie dostarczenia. Niski koszt magazynowania oraz logistyki wewnętrznej także przechyla szalę korzyści. Niemniej – warto zwrócić uwagę na kilka mankamentów, do których należą m.in. niepełne wykorzystanie ładunkowej przestrzeni (co wiąże się ze stratami dla przewoźnika), problemy z przeładunkiem (obejmujące również stosowanie różnorodnych przyrządów do tego celu), a także mniejsza efektywność przy realizowaniu zlecenia.

Co oferuje Pekaes?

Przede wszystkim godne zauważenia jest to, iż przesyłki w ramach usług tego przewoźnika mogą być dostarczone do każdego państwa w obrębie Unii Europejskiej, ale także na Bałkany, do Turcji, Rosji, Szwajcarii czy Norwegii. Połączenia liniowe są do tego regularne – nie trzeba się więc obawiać o czas dostawy. Oczywiście doświadczenie zespołu, a także korzystanie z najlepszych technologii sprawiają, iż każdy klient może być traktowany indywidualnie a jego oczekiwania zostaną w pełni pełnione. Można zorganizować zarówno większy, jak i mniejszy transport – w ramach dedykowanej usługi. Prócz tego firma ułatwia również wszelkie formalności w zakresie usług celnych posiada bowiem stosowne placówki, i to aż w trzech lokalizacjach w Polsce. Ścisła współpraca z partnerami zagranicznymi sprawia natomiast, iż przesyłki międzynarodowe są dostarczane na czas, bez komplikacji oraz w stanie nienaruszonym. To ostatnie zapewnia dodatkowo usługa foliowania oraz paletyzacji, a także ubezpieczenie CARGO – celem zagwarantowania maksymalnego komfortu nadawcy.

Czytaj więcej: https://www.pekaes.pl/pl/uslugi/przesylki-miedzynarodowe/przesylki-drobnicowe-miedzynarodowe.html

·