Ekologiczne rozwiązania w biznesie

1247

Obecnie moda ma ekologię zatacza coraz szersze kręgi – dotyczy to już nie tylko naszego prywatnego życia, ale i zagadnień związanych z życiem zawodowym. Jak firmy dbają o swój proekologiczny wizerunek w oczach klientów?

Rozwiązania ekologiczne wewnątrz firmy

Wewnętrzne działania firm zmierzają przede wszystkim do tego, aby ograniczyć zużycie papieru, prądu. W wielu firmach w biurach stanęły niewielkie kontenery do segregowania śmieci. Dzięki temu możliwy jest później ich recykling. Dodatkowym rozwiązaniem jest także znaczne zmniejszenie obiegu dokumentów papierowych – zastępowane są one wersjami elektronicznymi, które zapisywane są w „chmurze”. W biurach stosowane są również żarówki energooszczędne.

Rozwiązania ekologiczne zewnętrzne

Jednym z najpopularniejszych metod na zmianę wizerunku w oczach klienta na firmę bardziej dbającą o środowisko jest zmniejszenie ilości papierowych katalogów oraz folderów i zastąpienie ich wersjami elektronicznymi, dostępnym do przeglądu lub ściągnięcia na stronie internetowej. Wszelkie inne materiały reklamowe są pakowane do toreb papierowych, które z powodzeniem zastąpiły torby reklamowe wykonane z plastiku. W przypadku torebek reklamowych plastikowych problem tkwił w ich składowaniu. Plastik jest materiałem rozkładającym się dziesiątki lat – stanowi realne zagrożenie przede wszystkim dla lasów, łąk, parków. Obecnie również rządu europejskie pracują nad ustawami, które pozwolą na nałożenie na ten rodzaj torebek dodatkowej opłaty. Być może dzięki temu mniej chętnie będziemy zabierać je ze sklepów. Torby reklamowe z plastiku zastąpiły torebki z papieru – zazwyczaj są one dodatkowo ozdabiane logo firmy w postaci pieczątek. Torebki wykonane ekologicznie zaproponuje nam marka induplo.pl.

· ·