Szukamy idealnych mebli ogrodowych – co wybrać?

742

Maj i wiosna to idealna pora na to, aby zadbać o nasz ogród. Bez względu na to, czy jesteśmy zapalonymi ogrodnikami, czy też może nasza wiedza i umiejętności kończy się na rozciągnięciu rolek trawy: warto zadbać o estetyczny wygląd ogrodu i miejsca do odpoczynku. W celu jego stworzenia nie potrzebujemy wiele: wystarczą odpowiednie meble ogrodowe, dopasowane do naszych potrzeb. Co oferują nam producenci?

Meble technorattanowe i aluminiowe

Obecnie najpopularniejszymi tworzywami do produkcji mebli ogrodowych są bez wątpienia technorattan i aluminium. W przypadku tego pierwszego stanowi on doskonały zamiennika naturalnego rattanu, którego dalsze pozyskiwanie z azjatyckich dżungli mogłoby doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Technorattan tworzony jest z włókien syntetycznych, odpornych na uszkodzenia. Dodatkowo jest to tworzywo plastyczne, pozwalające na „zaplatanie”, dzięki czemu meble do złudzenia przypominają te wykonane z naturalnych pnączy rattanowych. Urozmaiceniem jest kolorystyka: producenci zaoferują nam białe meble ogrodowe z technorattanu, czarne, szare – paleta kolorystyczna jest dość szeroka. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Aluminiowe stelaże

Stelaże mebli technorattanowych tworzone są z lekkiego, a jednocześnie odpornego na uszkodzenia aluminium. Metal ten wzmocniony został domieszkami innych metali, przez co zachowuje wysoką odporność na odkształcenia, zarysowania. Aluminium zabezpieczone jest także przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. To gwarancja, że meble na długo zachowają piękny kolor. Aluminium wykorzystywane jest także do tworzenia krzeseł o lekkiej konstrukcji, w których siedziska i oparcia wykonywane są z polietylenowych siatek. Takie meble są chętnie wykorzystywane w ogródkach restauracyjnych.

·

pudełka ozdobne ortodoncja katowice