Dobry rower elektryczny – nowy czy używany?

1255

Być może za kilka lat rowery elektryczne kraków całkowicie zastąpią nam nasze klasyczne dwukołowe pojazdy. Póki co ze względu na ich wysoką cenę tak się jednak nie dzieje. Potencjalny nabywca tego sprzętu, chcący zaoszczędzić kilka groszy, mógłby rozważyć zakup roweru używanego. Czy jednak nie będzie on gorszy od tego nowego?

Porównanie cen

Ceny nowych rowerów elektrycznych kraków zaczynają się zazwyczaj od tysiąca złotych, a kończą na kilkudziesięciu tysiącach. Te najtańsze są oczywiście modelami najgorszego sortu, wyposażanymi w kiepskie silniki i niewielką ilość dodatkowych wspomagaczy. Przeciętnymi produktami okażą się te w cenie od dwóch do czterech tysięcy złotych. Oczywiście można też wydać na swój rower dużo więcej i cieszyć się jego unowocześnioną formą.

Każdy jednak przyzna, że nawet rowery pochodzące z najniższej półki cenowej są drogimi produktami, na które mało kogo stać. Z tego względu wielu rowerzystów rozważa zakup pojazdów używanych – mogących kosztować nawet o połowę mniej od tych nowych. Na aukcjach internetowych ceny prostych rowerów elektrycznych kraków zaczynają się już od pięciuset złotych. Czy jednak warto po nie sięgnąć?

Dla kogo rowery używane?

Nie mając żadnego doświadczenia z rowerami elektrycznymi kraków, a chcąc je po prostu przetestować, warto sięgnąć po ich używane wersje. Są one tańsze, a każdemu pozwolą na przeprowadzenie takich testów w świecie rzeczywistym. Dopiero gdy okaże się, że rower sprawdza się fantastycznie, można będzie zainwestować w jego nową, prawdziwą wersję. Rozsądne podejście do zakupów jest najważniejsze.

Należy jednak uważać na te najtańsze używane rowery elektryczne, którym nieraz brakuje pewnych części, a sprzedawca nawet nie raczy o tym poinformować w swoim ogłoszeniu. Często są one też całkowicie zużyte, przez co jazda na nich nie jest ani przyjemna, ani komfortowa czy bezpieczna. Podczas przepatrywania używanych rowerów elektrycznych kraków, najlepiej szukać tych, które nie były eksploatowane dłużej niż przez trzy lata.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery elektryczne Kraków

Udane zakupy – tylko w sklepach stacjonarnych

Niezależnie natomiast od tego, czy ktoś chce kupić rower używany, czy może jednak ten nowy, zawsze powinien dokonać wyboru w sklepie lub punkcie stacjonarnym. Pozwala to na lepsze zapoznanie się z produktem i wypytanie o niego samego sprzedawcy.

Wybierając rowery elektryczne kraków w sklepach internetowych lub na aukcjach, można opierać swoją wiedzę wyłącznie na opisach tworzonych przez samych sprzedawców oraz dołączanych do nich zdjęciach. A często te dane nie są niestety w pełni wiarygodne – sprzedawca zrobi wszystko, by jak najszybciej pozbyć się kolejnego towaru.

·