Doskonały pokój dla par – Wrocław na weekend we dwoje

356

Szukasz pomysłu na romantyczny weekend we dwoje we Wrocławiu? Zastanawiasz się, dokąd pójść, gdzie zjeść i którą ofertę noclegową wybrać? Znamy odpowiedzi na Twoje pytania. Przede wszystkim znajdź zlokalizowany na Starym Mieście pokój dla par. Wrocław właśnie tu kryje w sobie najwięcej magii i szkoda tracić czas na dojazdy na Rynek i jego okolice z innych dzielnic.

Położony na Starym Mieście pokój dla par – Wrocław

Pierwszy krok w planowaniu romantycznego weekendu we Wrocławiu to przytulny pokój dwuosobowy w tak doskonałej lokalizacji, jaką jest Stare Miasto. Nasza propozycja to położony w Boogie ApartHouse pokój dla par. Wrocław, jako stolica Dolnego Śląska i jedno z najbardziej turystycznych miast w Polsce, niewiele ma podobnych do niego ofert noclegowych. Takich, które łączyłyby wysoki standard z atrakcyjnie niską ceną. Dlatego ich pokój dla par Wrocław jest tak korzystnym wyborem – wygodne łóżko, świetna lokalizacja i poczucie prywatności.

Przy poszukiwaniach noclegu na weekend we dwoje we Wrocławiu, jeśli tylko planujecie spędzić go na zwiedzaniu i lokalnych rozrywkach, warto uczynić lokalizację głównym czynnikiem wyboru. Idealnie byłoby dotrzeć w większość atrakcyjnych miejsc pieszo, a te znajdują się właśnie w obrębie Starego Miasta i jego najbliższych okolic.

Dokąd pójść? Pomysły na weekend we dwoje

Romantyczne spacery, zapierające dech w piersiach widoki i klimatyczne lokale gastronomiczne. We Wrocławiu jest w czym wybierać.

·      Ostrów Tumski

Zaledwie 15 minut spacerem od wskazanego noclegu znajduje się Ostrów Tumski. Najstarsza część Wrocławia, która wypełniona jest zabytkami i ciekawymi historiami. Most Tumski, który na niego prowadzi, nazywany był mostem zakochanych. Dawniej mogli oni przyczepić do jego barier kłódki ze swoimi inicjałami na znak wiecznej miłości.

Do dziś zachwyca wyjątkowym klimatem, który budowany jest przez grających latem w okolicy muzyków czy palące się zimą światełka. Na tyłach znajdującego się tam Wydziału Teologicznego odkryć można romantyczny ogród z widokiem na Odrę i Muzeum Narodowe. Wart odwiedzenia jest także sąsiadujący z Ostrowem Ogród Botaniczny.

·      Punkty widokowe

Wśród ciekawych punktów widokowych Wrocławia jeden z nich znajduje się właśnie na Ostrowie. Wieża gotyckiej katedry pw. Jana Chrzciciela gwarantuje okazały widok na okolicę. Warto uzupełnić go perspektywą widzianą z Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego czy Mostku Pokutnic w Katedrze św. Marii Magdaleny.

·      Rynek i okolice

Od pokoju dla par w BoogieApart to 5 minut pieszo uroczą ulicą Odrzańską. Wrocławski rynek jest jednym z największych w Polsce. Tętni życiem o każdej porze roku, przyciągając turystów Jarmarkiem Bożonarodzeniowym czy Świętojańskim, targami rękodzielników i niesamowitą atmosferą budowaną przez koncerty artystów ulicznych, nie tylko muzyków.

Pełen jest on wspaniałych lokali gastronomicznych, w których można nie tylko zjeść, ale i poznać kawałek historii. Do najstarszych noszących miano kultowych należą Minibrowar Spiż, Pod Papugami czy Literatka. Z nowszych, lecz cieszących się dużą popularnością, wymienić można Casa de la Musica, Hard Rock Cafe czy Vegę dla miłośników roślinnej kuchni.

Sam Rynek otoczony jest miejscami, których nie można przegapić: Placem Solnym ze stoiskami pełnymi świeżych kwiatów, uliczką Stare Jatki pełną galerii sztuki i rzeźb zwierząt hodowlanych (przez wzgląd na historię tego miejsca), a kawałek dalej Ossolineum z pięknym ogrodem, a w nim kawiarnią Cherubinowy Wędrowiec.

·      Hala Stulecia, zoo i Ogród Japoński

Jest taka okolica, która, choć oddalona od Starego Miasta spacerem o niespełna godzinę, to warta odwiedzenia przez zakochanych – okolice Hali Stulecia. Na wycieczkę tu wybrać się można statkiem, a taki rejs po Odrze sam w sobie podniesie atrakcyjność przygody.

Rejsy odbywają się z kilku pobliskich lokalizacji, w tym Przystani Pod Mostem przy moście Piaskowym (9 minut spacerem z pokoju dla par) czy Przystani Kardynalskiej. Z ich pomocą dopłynie się pod zoo, skąd pozostaje już zwiedzanie ogrodu zoologicznego lub spacer w stronę Hali Stulecia.

Tam na zakochanych poszukujących tras spacerowych czeka Pergola i Ogród Japoński. Na chwilę odpoczynku warto wybrać ławkę obok Wrocławskiej Fontanny multimedialnej, której pokazy zapierają dech w piersiach.

·