Grill – zorganizuj go z głową!

3525

Grillowanie bez wątpienia to jedno z ulubionych zajęć Polaków. Kiedy tylko nastają pierwsze, ciepłe dni majowe Polacy wyciągają niewielkie grille i starannie odkurzają grille elektryczne. Bez względu na rozmiar grill każdy z nas cieszy się na sam zapach delikatnie opieczonego mięsa czy warzyw. Organizacja grilla to świetny pomysł na rodzinne spotkanie czy okazja do biesiadowania ze znajomymi. Jak zaplanować takie wydarzenie?

Zadbaj o czystość i bezpieczeństwo!

Z pewnością podstawą jest zadbanie o to, aby nasz grill był czysty – jeśli nie udało nam się wyczyścić go pod koniec poprzedniego sezonu musimy zabrać się do pracy ze zdwojoną siłą. Zaschnięty tłuszcz usuniemy przy pomocy detergentów dedykowanych do grilla, ale także szczotek, ścieraków, gąbek. Skuteczne usunięcie osadu sprawi, że grillowane potrawy będą zdrowe i pozbawione zapachu spalenizny.
Warto sprawdzić również, czy nasz grill posiada wszelkie elementy, czy stabilnie stoi na swoich nogach. W przypadku widocznych uszkodzeń warto zastanowić się nad kupnem nowego modelu – wszystko to w trosce o nasze bezpieczeństwo!

Alternatywą dla klasycznych grilli mogą okazać się grille elektryczne – ich zaletą jest fakt, że nie wydzielają wiele dymu, przez co i samo grillowanie jest przyjemniejsze. Dodatkowo elektryczny grill daje możliwość regulowania wysokości płomienia i tym samym: stopnia grillowania potraw.

W czasie niepogody…

Co jednak, kiedy pogoda pokrzyżuje nasze plany? Zdecydowanie nie musimy rezygnować z ulubionych potraw z grilla. Rozwiązaniem okażą się drewniane domki ogrodowe, w których wnętrzu umieszczone są nie tylko wygodne siedziska i stół, ale przede wszystkim palenisko, nad którym grillować można mięso. Domek posiada doskonały system wentylacji, przez co przebywanie w nich to sama przyjemność! Wykorzystane do jego budowy drewno jest odpowiednio zabezpieczone.