Jakie krzesło wybrać do pracy?

1422

Współcześnie coraz więcej osób piastuje stanowiska biurowe – wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem może okazać się jednak tak samo męczące, jak praca fizyczna. Winę za taki stan ponoszą przede wszystkim śle dobrane fotele i krzesła biurowe, które zamiast wspierać nasz organizm powodują liczne skrzywienia, a my sami odczuwamy dyskomfort już po godzinie pracy. Na szczęście na polskim rynku coraz więcej jest doświadczonych producentów, którzy swoich klientom pragną zaoferować coś więcej. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Krzesła biurowe – przede wszystkim wygoda!

Krzesła dedykowane do biur i gabinetów tworzone są w taki sposób, aby naturalnie wspierać nasze ciało i odciążać kręgosłup. Podstawą są odpowiednio regulowane i profilowane oparcia – zazwyczaj lekko wygięte do tyłu, posiadają wypustki. Zadaniem oparcia jest odciążenie mięśni naszego kręgosłupa i zapewnienie wygodnej pozycji. Innymi elementami ruchomymi w krześle powinny być: podłokietniki i siedzisko. W przypadku tego drugiego regulowanie wysokości jest konieczne, aby zapewnić sobie dobrą pozycję do pracy. Zakłada się, że siedzisko powinno pozwalać nam na swobodne dotknięcie pełnymi stopami podłoża. Zbyt wysoko ustawione sprawi, że zaczniemy się garbić względem stołu i komputera czy dokumentacji.
Jakie materiały powinny być wykorzystane do produkcji krzeseł nowoczesnych, biurowych? Stelaże winny być wykonane ze wzmocnionego aluminium, odpornego na uszkodzenia, wyginanie. Dzięki zastosowaniu tego metalu konstrukcja nie będzie przesadnie ciężka. W przypadku tapicerek niezwykle ważne jest wykorzystanie materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie. Najlepszym rozwiązaniem okażą się tapicerki wykonywane z grubych splotów z dodatkiem wełny czy bawełny.