Kwas hialuronowy – eliksir młodości

1098

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne. Panowie i panie coraz śmielej i chętniej odwiedzają gabinety lekarskie, aby szybko i bezboleśnie odjąć sobie lat albo zredukować defekty, które odbierają im pewność siebie. Jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej jest wstrzykiwanie w wybrane partie kwasu hialuronowego. Czym jest ta substancja? Do wykonywania jakich zabiegów jest stosowana? Sprawdź!

 

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). W najwyższym stężeniu występuje  w skórze, gałkach ocznych oraz stawach. Jego podstawową funkcją jest wiązanie wody. To właśnie dzięki kwasowi młoda skóra jest dobrze nawilżona, napięta i odżywiona. Niestety, z czasem ilość substancji pobudzających produkcję kwasu hialuronowego  maleje. Efekty tych zmian szybko uwidaczniają się na twarzy – wokół oczu, ust czy na czole pojawia się coraz gęstsza sieć zmarszczek, owal twarzy opada, zaciera się kontur ust.

 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego mają zbawienny wpływ na kondycję skóry. Podczas zaledwie kilkunastominutowego zabiegu polegającego na iniekcyjnej aplikacji kwasu w wybrane miejsca, możemy odżywić skórę, wygładzić zmarszczki czy wymodelować owal twarzy. Kwas hialuronowy pozwala również w naturalny i subtelny sposób powiększyć usta, uwydatnić łuk Kupidyna, podkreślić kontur ust, zniwelować asymetrię i dysproporcję.

Co ważne, tego typu zabiegi są bezbolesne i pozbawiony efektów ubocznych, a ich ceny z roku na rok są coraz przystępniejsze (za powiększanie ust w gabinecie medycynę estetyczne Filine w Katowicach zapłacimy już jedynie około 800 złotych!).

 

 

· ·