Taras z wykorzystaniem tarasoli – czy to dobry pomysł?

1520

Zadbany i piękny taras to dzisiaj nic trudnego – wystarczy kilka mebli, dobry pomysł aranżacyjny oraz nieco czasu. Producenci podsuwają nam gotowe rozwiązania i wraz z meblami ogrodowymi pokazują jak w prosty sposób urządzić przestrzeń wypoczynkową na tarasie. Od czego zacząć przygotowywanie tego miejsca na okres wiosny i lata? Z pewnością warto rozważyć wzniesienie tarasoli, która skutecznie ochroni nas przed silnym słońcem oraz wzbogaci przestrzeń!

Dlaczego właśnie tarasola?

Tarasola to nowoczesne zadaszenie tarasu i doskonała alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych, które mogły dać nam jedynie skrawek cienia. W przypadku tarasoli są one wznoszone nad wybranym obszarem tarasu, zacieniając go skutecznie. Użytkownicy sami decydują o tym, jak wiele światła ma dostać się pod tarasolę – jest to możliwe poprzez manualne lub automatyczne sterowanie zadaszeniem tarasoli. Tarasola skutecznie ochroni nas przed promieniowaniem UV, stanie się także barierą przed deszczem: dachy tarasoli są wodoodporne, a wewnątrz konstrukcji znajduje się schowany system odprowadzania wody. Z tarasolą możliwe stanie się korzystanie z tarasu również w czasie niepogody!

Przyjrzyj się konstrukcji tarasoli

Jak budowane są tarasole? Konstrukcja wznoszona jest z aluminiowych profili malowanych proszkowo. Kolor konstrukcji wybiera sam użytkownik – ma do dyspozycji gamę ponad 200 kolorów oraz barw drewnopodobnych. Tarasola skonstruowana jest w taki sposób, aby oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h, a wszystko to na jak najmniejszej ilości podpór.

Firmy takie jak tarasola.plzaproponują nam tarasole o wyjątkowych walorach estetycznych. Dla zwiększenia komfortu możliwe jest zakupienie dodatkowych elementów tarasoli, takich jak promienniki ciepła czy też panele boczne.

· ·