Meble pokojowe w różnych stylach

1291

Meble pokojowe bardzo dużo o nas mówią. Przede wszystkim to, jakimi jestesmy ludźmi i jakie style preferujemy w życiu codziennym. Do pokoju dziennego warto dobierać takie wyposażenie, które nie tylko będzie pokierowane wyznacznikami mody, ale tym co nam się podoba i co sprawia nam przyjemność.

Meble pokojowe w stylu retro

Bardzo mocno w ostatnich czasach widać, że lubimy powracać w swoich inspiracjach modowych i architektonicznych do czasów retro. Obłe kształty mebli, lakierowane fronty szafek, prostokątne komody z przeszkleniami, drewniane nóżki – wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę, że są to bardzo charakterystyczne elementy dla lat 50., 60. i 70. Styl modern retro łączący w sobie to co stare oraz to co nowe jest doskonałym pomysłem na to, aby urządzić pokój dzienny. Jeżeli dobrze będziemy się rozglądać, to do takiego salonu możemy otrzymać meble pokojowe w niskiej cenie na …targu staroci.

Nowoczesna biel skandynawska

Odpowiedzią na styl modern retro jest biel skandynawska, która jest chłodna, ale jeżeli się odpowiednio postaramy, to wprowadzimy do niej ciepło i przyjemny klimat. W dzisiejszych salonach można znaleźć meble pokojowe w stylu nowoczesnym z lakierowanymi frontami bez żadnych ozdób o prostych kształtach. Jasne kolory idealnie pasują do małych i dużych pomieszczeń. W przypadku dużych salonów można pokusić się o dodatki w ciemnym kolorze, dzięki czemu całe pomieszczenie zyska na atrakcyjności. Małe salony powinny unikać ciemnych dodatków, ponieważ będziemy wpływać na jego optyczne zmniejszenie. 

·