Wiązania narciarskie Atomic to jedne z popularnych wiązań, które zapewniają komfort jazdy dla narciarza, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo na wypadek groźnego dla zdrowia upadku. W takiej sytuacji narta odpina się, by nie doszło do groźnych kontuzji nóg narciarza.
Wiązania narciarskie Atomic – budowa i cechy charakterystyczne
Innowacyjne wiązania Atomic stanowią połączenie nart z butami. Ważne jednak by wiedzieć jak dobrać rodzaj wiązania, ponieważ szeroki wybór produktów daje możliwość dopasowania ich np. ze względu na preferowany styl jazdy. Poza tym właściwe wiązanie to też takie, które cechuje się dobrym trzymaniem buta w czasie jazdy.Wiązania posiadają cześć tylną i przednią. Pierwsza z nich odpowiada za właściwe wypięcie się buta na bok w sytuacji, kiedy jest to konieczne. Z kolei cześć tylna odpowiada za bezpieczeństwo wypięcia się buta do góry na wypadek groźnego upadku na stoku.
Wiązania narciarskie Atomic – technologie, jakie są w nich stosowane
W wiązaniach najczęściej mają zastosowanie takie technologie jak np. Diagonal Heel, kiedy to tylna część wiązania rusza się na boki. Alternatywą jest technologia Diagonal Toe, w której zwolnienie działa o 180 stopni i niemal we wszystkich kierunkach na wypadek groźnego dla narciarza upadku. Wówczas też chroni się więzadła i ścięgna, co ma istotne znaczenie.Popularne zastosowania w zakresie wiązań to także FRP. Są to cztery rolki i pasek wzmacniający, który odpowiada za lepsze wypięcie z wiązania w momencie np. upadku. Popularne rozwiązania technologiczne to też AFS. Wówczas mamy do czynienia z silikonowym lub plastikowym paskiem, który mocuje buta z wiązaniem, ale ułatwia te szybkie wypięcie się podczas upadku.
Jakie wiązania warto wybrać i dlaczego?
Decydując się na konkretny rodzaj wiązań warto wziąć pod uwagę głównie umiejętności danego narciarza oraz styl jazdy, jaki preferuje. To do niego powinno się dobrać rodzaj wiązań. Znaczenie ma równie fakt, z jaką prędkością lubimy jeździć, a także cechy indywidualne, w tym wzrost i waga. Wiązania należy ustawić zgodnie ze skalą, jaka się na nich znajduje. Nie powinno się robić tego samodzielnie, a zdecydowanie lepiej dać się na pomoc fachowców ze sklepu narciarskiego lub serwisu. W praktyce bowiem można dość łatwo pomylić się przy obliczaniu skali, co może negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo podczas jady. To kwestia o tyle istotne, że jeśli w czasie jady narty nie wypną się – wówczas może dojść do poważnej kontuzji, która może mieć wpływ na stan zdrowia, a nawet życia narciarza.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/13-wiazania-narciarskie wiązania narciarskie atomic.