Rowerem miejskim do pracy

Rowerem miejskim do pracy

1119

Jak wygląda nasza droga do pracy i z powrotem? Najczęściej wsiadamy w samochód czy tramwaj albo autobus, przez czas jazdy denerwujemy się, rozmyślamy, przypominamy sobie o obowiązkach, aby w końcu zdenerwowani wkroczyć do pracy czy do domu. Czy można jednak w jakiś inny sposób odbywać te codzienne podróże?

Rowery miejskie – remedium na stres i zmęczenie

Otóż warto spróbować przesiąść się na rower miejski. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim oszczędzamy na benzynie tudzież na biletach komunikacji miejskiej. W tym momencie wiele osób zapewne zaoponuje, mówiąc, że przecież zakup roweru wiąże się z pewnym kosztem. Z jednej strony tak, jednak jest to wydatek jednorazowy. Zawsze także za bardzo niską cenę możemy kupić rower miejski używany albo wypożyczać rower.

Jakie są inne zalety codziennej jazdy do pracy na rowerze? Przede wszystkim poprawiamy w ten sposób nasze zdrowie i ogólnie pojętą sprawność oraz wydolność organizmu. Ponadto dbamy o naszą sylwetkę. Co jednak jest bardzo ważne – mamy czas, kiedy tylko jedziemy i na tym się skupiamy. Nie myślimy o problemach, pracy, domu – mamy zatem czas odpocząć psychicznie.

Budowa rowerów miejskich

Jednak wiele osób wyobraża sobie, że jazda na rowerze, a już w szczególności codzienna, wymaga bardzo wiele wysiłku. Swoje wyobrażenia zazwyczaj opieramy na dotychczasowych doświadczeniach z jazdy na rowerze górskim, który do niedawana był najbardziej popularny. Tymczasem jazda na rowerach miejskich wygląda zupełnie inaczej. A jak?

Przede wszystkim specyficzna budowa kierownicy wymusza na nas przyjęcie postawy wyprostowanej, odciążając tym samym barki, łokcie i nadgarstki. Co więcej – miękkie i szerokie siodełko zapewnia komfort jazdy. Jednak najważniejszą rolę odgrywają duże koła i cienkie opony. One to gwarantują nam szybką jazdę bez użycia nadmiernego wysiłku.

Rowery miejskie – jak wyglądają one, a jak my?

W efekcie warto zauważyć, że jazda na rowerze miejskim nie wymaga od nas ogromnej siły fizycznej. Oczywiście na początku może nam być trochę ciężko się przyzwyczaić, jednak szybko odkryjemy, że taka aktywność fizyczna przed i po pracy wpływa na nas bardzo pozytywnie.

Skoro zaś nie męczymy się bardzo na rowerach miejskich, to możemy spokojnie założyć na nie ładny strój. Niska rama oraz osłonki na koła i błotniki dodatkowo umożliwiają nam ubranie się elegancko na rower. Co więcej – dzisiaj same rowery miejskie znakomicie się prezentują. Stylizowane na stare, z ładnym koszyczkiem i w ciekawym kolorze stanowią idealne dopełnienie naszego jesiennego, wiosennego czy letniego image’ u.

Zapraszam po więcej informacji na stronę rower miejski damski kraków.

· · · ·

capitalareafriendsoftransit.org eidola.org meblebukowe.info