Sadzonki iglaków – pozycja must have w każdym modnym ogrodzie

296

Chociaż sadzonki drzew i krzewów iglastych od lat dekorują polskie ogrody, dzisiaj powracają w dziesiątkach modnych i niezwykle uroczych odmian, hodowanych także w naszych krajowych szkółkach. Sadzonki iglaste pozwalają w sposób elegancji i uporządkowany zaplanować nasz przydomowy krajobraz, nadać mu leśnego, nieco dzikiego charakteru. Dlaczego to pozycja obowiązkowa w naszych aranżacjach zieleni? Odpowiada serwis OgrodowyMlyn.pl.

 

Sadzonki iglaków to nie tylko tuje ….

 

Chociaż tanie sadzonki drzew iglastych przez wielu stosowane były jako szybko przyrastający żywopłot, to nie jedyna grupa roślin, warta naszej uwagi. Wśród niezwykle dekoracyjnych znajdziemy też sadzonki drzew i krzewów iglastych, takie jak choćby świerki, cyprysiki, cisy, jałowce czy mikrobiota. Warto rzucić okiem na hodowane w krajowych szkółkach odmiany. Sadzonki iglaków od OgrodowyMlyn.pl potrafią nie tylko zachwycać unikalnym pokrojem i kolorystyką (od srebrzystych po cytrynowe odcienie igieł), ale także inspirują do nowych, ciekawych i oryginalnych kompozycji. Pamiętajmy, sadzonki drzew iglastych to nie tylko sposób na monotonne i oklepane żywopłoty. Można z nimi eksperymentować czy skalniakach i rabatach, mniejsze odmiany krzewów iglastych i drzewek da się też hodować w pojemnikach, np. na tarasach czy balkonach.

 

Sadzonki iglaków to wybór bardzo praktyczny

 

Sadzonki drzewek iglastych to wybór także bardzo rozsądny, zwłaszcza dla osób, które niezbyt lubią prace ogrodowe. Otóż sadzonki iglaste wymagają bardzo ograniczonych prac związanych z przygotowaniem i pielęgnacją. Zapewniając im optymalne warunki podłoża i stanowiska, będą wdzięcznie rosły, są mało podatne na choroby i mrozy. To zdecydowanie sadzonki roślin o niskich wymaganiach, dobre dla zapominalskich.

 

Jednym z praktycznych aspektów jest także to, że sadzonki iglaków są zimozielone. Oznacza to, że będą równie dekoracyjne latem, jak i zimą. Nie zrzucają igieł, a co za tym idzie nie ogołacają przydomowego krajobrazu i nie zubożają go, gdy na dworze panuje chłód.

 

Jednakże aby utrzymać równy i zdrowy wzrost roślin, sadzonki drzewek iglastych należy przycinać, najlepiej na wiosnę, w okolicach kwietnia. Rośliny są wówczas przez nas oczyszczane z uszkodzonych pędów oraz formowane, przycinanie zapewni też bujniejszy rozrost w okresie wegetacyjnym.

 

Sadzonki iglaków w dobrych cenach

 

Warto korzystać z ofert polskich szkółek, które oferują dobre ceny sadzonek iglastych, a także szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie kraju. Warto przejrzeć katalog sadzonek iglaków w serwisie OgrodowyMlyn.pl, gdzie czeka na nas niemal 40 odmian popularnych i sprawdzonych w Polsce gatunków.

·