Skuteczna terapia manualna

3899

Leczenie stanów bólowych w obrębie kręgosłupa oraz stawów wymaga stosowania technik pozwalających na wyeliminowanie bólu oraz zwiększenie ruchliwości stawów. Specjalizuje się w tym terapia manualna wykorzystująca szeroki zakres ćwiczeń oraz technik masażu. Poszczególne zabiegi oraz ćwiczenia dobierane są z dokładnym uwzględnieniem obecnych możliwości pacjenta oraz celów, jakie mają zostać osiągnięte. Proces leczenia jest zazwyczaj długotrwały i składa się z samodzielnych ćwiczeń pacjenta oraz wizyt w gabinecie gdzie prowadzona jest terapia manualna.

Kraków posiada specjalistyczny ośrodek terapeutyczny skutecznie wykorzystujący możliwości, jakie daje współczesna medycyna. Prawidłowo prowadzona terapia manualna rozpoczyna się od dokładnej rozmowy z pacjentem, który powinien jak najlepiej opisać problemy z narządami ruchu oraz kręgosłupem. Ważny jest nie tylko stan obecny, lecz również czas powstania problemów i ich przypuszczalny powód. Następnie terapeuta obserwuje jak pacjent wykonuje wybrane ćwiczenia w celu dokładniejszego zidentyfikowania miejsca lub czynności powodującej występowanie bólu. Dokładna diagnoza stanowi podstawę do ułożenia planu ćwiczeń i zabiegów dla pacjenta. Plany takie są całkowicie indywidualne gdyż poza samym schorzeniem muszą uwzględniać również wiek, płeć oraz ogólny stan zdrowia. Powoduje to, iż pacjenci z bardzo podobnymi problemami mogą mieć znacząco różne plany lecznicze.

Indywidualne podejście do każdego pacjenta to właśnie to, czym najbardziej wyróżnia się terapia manualna. Kraków inwestuje w nowoczesne centrum rehabilitacyjne, z którego korzystają nie tylko mieszkańcy miasta, lecz również całego regionu. Centrum to posiada umowę z NFZ, dzięki czemu może bezpłatnie oferować skuteczne leczenie. Głównym celem, jakim stawia sobie terapia manualna jest pomoc w odzyskaniu przez pacjenta pełnej sprawności ruchowej. Ważne jest, aby pacjent był w stanie samodzielnie funkcjonować bez konieczności przyjmowania leków przeciwbólowych. Leki takie mogą być stosowane w pierwszym okresie terapii, lecz powinny być sukcesywnie wycofywane w raz z postępem leczenia. Pozwala to na uniknięcie uzależnienia pacjenta od środków przeciwbólowych. Jest to wiec wielka szansa na powrót pacjenta do normalnego życia bez bólu i leków. Jednak, aby osiągnąć taki cel konieczne jest, aby terapia manualna Kraków była prowadzona regularnie a poszczególne ćwiczenia wykonywane przez pacjenta w sposób dokładnie taki i w takiej ilości powtórzeń jak zaleca fizjoterapeuta.

Więcej informacji: rehabilitacja-rst.pl terapia manualna