Ślub w Warszawie: poszukiwania dobrej sali weselnej

1423

Warszawa ma to do siebie, że liczba miejsc, w których można urządzić wesele jest imponująca. Z drugiej jednak strony, również zainteresowanie ze strony nowożeńców jest duże – dlatego niestety trzeba liczyć się z tym, ze jeśli chcemy organizować wesele w Warszawie lub w bliskim sąsiedztwie miasta, na wolny termin niekiedy trzeba nam będzie zaczekać nawet dwa lata.

Wesele zimą

Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość lub…wybrać termin mniej oblegany. Do takich z pewnością należą miesiące jesienne i zimowe. Ślub zimą, czy podczas pięknej, złotej jesieni ma niemal tyle samo zalet, co ślub letni. O ile świeci piękne słońce i o ile jest sucho, można nawet powiedzieć, że szczęściarzami są ci, którzy organizują ślub w czasie, gdy nie ma upałów.

Dobierz wielkość sali do ilośći gości na weselu

Kiedy już konkretny termin wesela został ustalony, warto określić dokładnie, jak liczne będzie przyjęcie. To właśnie ilość osób będzie określała dokładnie, jaka wielkość sali będzie nam potrzebna. Istnieje zdecydowana różnica między weselem urządzanym dla 50 gości, a tym urządzanym dla 150 osób. Czasami trudno jest określić, ile tak naprawdę osób będzie obecnych na weselu. Z reguły jednak wygląda to tak, że na przyjęcie zgłasza się około 80% wszystkich zaproszonych gości.

Wielkość sali weselnej powinna być ściśle dopasowana do ilości osób, które będą bawić się na weselu. Jeśli sala będzie zbyt wielka, goście nie będą czuli się komfortowo, szybko rozproszą się, a to wszystko może wpłynąć na jakość zabawy. Gdy sala weselna będzie za mała, efekt również może być negatywny – goście nie będą mieli gdzie tańczyć. Remedium na niewielką salę czasami jest wybór takiego domu weselnego, w którym znajduje się taras lub w którym jest wyjście na ogród.

Sala weselna pod Warszawą

Najciekawsze miejsca do urządzenia wesela w Warszawie i okolicach nie należą niestety do najtańszych. Do najbardziej popularnych, cenionych i pożądanych miejsc w Warszawie należy niewątpliwie Zamek Królewski – w podziemiach zamku urządza się niezwykle eleganckie przyjęcia. Piękne przyjęcia weselne organizowane są także w Pałacu W Rozalinie – jest to też jedyne miejsce, w którym można urządzić sobie ślub kościelny w plenerze. Jeszcze ciekawszy może okazać się dla wielu z nas dwór Many w okolicach Tarczyna.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą

·