Ubezpieczenie AC – czy warto je wykupić?

1100

Polskie prawo wymusza na wszystkich posiadaczach pojazdów mechanicznych wykupienie polisy OC. Ubezpieczenie takie chroni niejako innych użytkowników drogi i pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez właściciela polisy. Ubezpieczenie AC to nieobowiązkowe rozwiązanie, które pozwala chronić bezpośrednio nasz własny samochód. Jak działa AC? Do kogo jest skierowane? Ile kosztuje?

Czym jest ubezpieczenie AC?

Polisa ubezpieczeniowa AC to dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne, dedykowane dla posiadaczy samochodów oraz motocykli. Zadaniem takiej polisy jest ochrona przed skutkami uszkodzenia samochodu – uszkodzenie może powstać na skutek kolizji drogowej, ale też zderzenia ze zwierzęciem czy uszkodzeniem samochodu podczas postoju na parkingu. Ubezpieczenie AC pozwala na lepszą ochronę mienia oraz możliwość usuwania szkód przy pomocy ubezpieczyciela. Ubezpieczenie AC preferowane jest przez posiadaczy pojazdów nowych i kilkuletnich. Warto wiedzieć, że zakres ubezpieczenia AC wybieramy samodzielnie – im szerszy zakres ochrony, tym wyższa składka. Decydując się na ubezpieczenie AC,  musimy wybrać, w jaki sposób szkoda będzie usuwana. Do wyboru mamy wariant serwisowy, kosztorysowy oraz partnerski.

Jaki zakres ubezpieczenia AC wybrać?

Wybór zakresu AC jest bardzo ważny – zasadniczo nie tylko reguluje on cenę polisy, ale też odzwierciedla konkretne potrzeby danego klienta. Samo ubezpieczenie AC to świetna inwestycja, ponieważ codzienne użytkowanie samochodu wiąże się z ryzykiem jego uszkodzenia. AC pozwala na likwidację szkody bez względu na to, kto był jej sprawcą. Warto również wiedzieć, że zakup polisy AC nie musi odbywać się w biurze ubezpieczyciela. Ubezpieczenie AC można zakupić przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu.

 

·