Funkcjonalny parasol w strefie wypoczynkowej

707

W czasie wiosny i lata warto jak najwięcej czasu spędzać blisko natury. Wystarczy niewielki ogród czy taras, by móc przebywać wśród zieleni i odpoczywać w promieniach słońca. Szeroki wybór mebli ogrodowych i dodatków pozwolą na wykreowanie przestrzeni dopasowanej do naszych potrzeb. Jednym z elementów, o których nie możemy zapomnieć, jest parasol ogrodowy.

Jak tworzone są dzisiaj parasole ogrodowe?

Nowoczesne parasole ogrodowe znacząco różnią się od parasoli oferowanych jeszcze dekadę temu. Parasole te posiadają kilka punktów regulacji, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie kąta padania cienia. Główna oś parasola to aluminium – stelaż osadzony jest na ruchomej stopie, dzięki której możliwe jest rotowanie parasola wokół jego osi. Czasza parasola wykonana jest z tkaniny poliestrowej, chroni ją warstwa poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza jest zabezpieczona przed płowieniem, skutecznie chroni przed promieniami słonecznymi, jak również przed przypadkową mżawką. Atutem jest możliwość wyboru koloru czaszy. Warto zwrócić uwagę na sprężyny naciągowe – ich zadaniem jest utrzymywanie tkaniny w prawidłowej pozycji również w czasie silniejszych podmuchów wiatru.

Parasole ogrodowe osadzane są na podstawach dopasowanych do potrzeb klienta. Może być to podstawa do wkopania w ziemię, wykonana z włókna szklanego, jak również podstawy wykonane z kamienia. Atutem mogą być niewielkie kółka i hamulec, które pozwolą na wygodniejsze przesuwanie konstrukcji po płaskiej powierzchni tarasu. Duzy wybór parasoli znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky.

Jak dbać o parasol ogrodowy?

By parasol ogrodowy zachował doskonały wygląd, warto dbać o jego kondycję. Rekomendowane jest stosowanie pokrowców ogrodowych na parasole, szczególnie w czasie jesieni i zimy, ale też podczas przedłużającej się nieobecności w domu. Pokrowiec ochroni parasol przed osiadaniem kurzu, wilgocią.

·

lectivemx.com ptastate.org rpbc.org