Kursy programowania – trzy propozycje

1083

Czujesz, że programowanie to fascynująca sprawa? Pasja, która może stać się sposobem na życie? Masz predyspozycje do przygotowywania projektów programistycznych, które można wykorzystać także w pracy zawodowej? W takim razie warto zdecydować się na kurs z zakresu programowania. Bez trudu znajdziesz coś dla początkujących jak i dla tych, którzy pragną rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Oto cztery propozycje.

Kurs programowania – Python

Po pierwsze – kurs programowania Python w CG Wisdom. Ten język programowania wyróżnia się swoją prostotą i elegancją. Nauczymy się programowania od zera. Szybko przyswoimy programistyczne podejście. Wykonamy też samodzielny projekt oparty na grze w kółko i krzyżyk. Poznamy szereg tematów związanych z językiem programowania, m.in. zmienne, klasy i obiekty, debugowanie. Dla osób bardziej zaawansowanych przewidziano drugą część kursu.

Kurs programowania – Android

Świetnie przygotowane kursy online z programowania proponuje nam CG Wisdom: cgwisdom.pl.  Znajdziemy pośród nich także kurs Android. Obejmuje on: przygotowanie środowiska pracy, tworzenie aplikacji, pracę na emulatorze. To wejście do niezwykłego świata aplikacji mobilnych. Jest on przeznaczony dla tych, którzy znają język Java i chcą tworzyć proste aplikacje na Androida. Kurs jest prowadzony na nowych narzędziach deweloperskich.

Kurs programowania – C++

Kurs ten składa się z następujących części: przygotowanie środowiska pracy, podstawy programowania, praca na przykładach. Podczas nauki realizowane są trzy konkretne projekty: kalkulator, gra w statki, rejestr wypożyczeń. Dowiemy się na końcu, czym jest polimorfizm i szablony. Przygotuje nas to do kolejnego etapu poszerzania umiejętności programistycznych. Kurs dedykowany jest osobom początkującym. Posłużyć może także do utrwalenia wiedzy.

· · · · ·