Części zamienne do ciężarówek

772

Części zamienne w przypadku każdego samochodu są bardzo ważne. Jednak w przypadku ciężarówek ich dostępność ma szczególne znaczenie. W branży przewozowej mówi się, żę jeżeli samochód ciężarowy stoi to na siebie nie zarabia. Dlatego oczekiwanie na sprowadzenie nowych części dla ciężarówek potrafi utrudnić funkcjonowanie firmy przewozowej i uziemić ciężarówki. Części hurt są obecne w wielu hurtowniach wysyłających je na zamówienie. Przykładem są części zawieszenia do samochodu ciężarowego, które musi być silne i wytrzymałe.

Podzespoły zawieszenia do pojazdów ciężarowych

Pod słowem zawieszenie tak naprawdę kryje się zespół podzespołów, które współpracują w prawidłowym utrzymaniu stabilności pojazdu ciężarowego. Niestety ze względu na ogromną masę pojazdu i słabą jakość dróg zawieszenie potrafi mocno ucierpieć. Ciągłe wyboje i uskoki sprawiają, że masywny, przewożony towar obciąża zawieszenie. Dlatego najlepszym zawieszeniem ostatnich lat są konstrukcje pneumatyczne, o które też trzeba odpowiednio dbać. Na każdym przeglądzie technicznym pojazdu powinno badać się jakość zawieszenia i ewentualne elementy, które warto wymienić.

Bardzo często badać zawieszenie wychodzą uszkodzenia drążków czy przegubów. Te drugie są szczególnie ważne w przypadku skręcania pojazdów na zakrętach – i swoją drogą w tych miejscach najbardziej się zużywają. Bez sprawnych przegubów samochód może stracić dobrą sterowność co negatywnie wpłynie na styl jazdy samochodu, a więc również bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego. Uszkodzenie któregoś z podzespołów zawieszenia może mieć przykre skutki w postaci wycieku oleju z zawieszenia. W takim przypadku naprawa może być bardziej problematyczna i skomplikowana. Dlatego lepiej dmuchać na zimne i regularnie sprawdzać jakość zawieszenia samochodów ciężarowych.

Gdzie znaleźć zamienniki do ciężarówek?

Części zamienne do samochodów ciężarowych obecne są w wielu hurtowniach .Jednak zawsze warto wybierać te sprawdzone, aby nie naciąć się na części kiepskiej jakości. Jedna z bardzo sprawdzonych i docenianych firm jest sklep Dbkparts.

 

·