Obóz żeglarski – czas na zdobycie nowych umiejętności

742

Może się wydawać, że obóz żeglarski Mazury to tylko dobra zabawa i trochę nauki. To fakt, że tak można podejść do tego tematu. Warto jednak powiedzieć, że w trakcie takiego wyjazdu zorganizowanego, można dowiedzieć się wielu rzeczy, a także zdobyć nowe umiejętności, jakie pozwolą m.in. na prowadzenie motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń.

Szkolenie na sternika motorowodnego (KM)

Obozy żeglarskie mają różną formę. Niekiedy można w nich wziąć udział w szkoleniach na sternika motorowodnego. Jeżeli chodzi o patenty żeglarskie, to jest on pierwszy do zdobycia. Co jest ważne, mogą w takim szkoleniu wziąć młodzi ludzie, którzy ukończyli 14 rok życia. Obóz żeglarski 2023 to doskonała okazja do tego, aby w takim kursie wziąć udział. Chociaż jeżeli dziecko nie przejawia chęci, to też nie ma co go do tego zmuszać. Trzeba jednak wiedzieć, że na wyjeździe konieczne będzie opanowanie części teoretycznej, która obejmuje pięć godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym. Jeżeli wiedza i umiejętności, zostaną opanowanie, to będzie można prowadzić motorówki po wodach śródlądowych bez ograniczeń, a także będzie można pozwolić sobie na prowadzenie motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej.

Wiedza w najlepszej formie

Każdy obóz żeglarski dla młodzieży, który organizuje np. Róża Wiatrów, to jeden z najlepszych momentów, aby doskonale spędzić czas na nauce. Rodzice, jeżeli będzie taka potrzeba, mogą zakupić dla dziecka dodatkowe materiały edukacyjne, dzięki czemu nauka nie będzie stanowiła tak dużego problemu. Mowa tutaj o podręcznikach (np. „Vademecum Sternika Motorowodnego”), gdzie wszystkie zagadnienia związane z żeglarstwem są wytłumaczone w przystępnej formie. 

Nie można zapomnieć o tym, że obóz żeglarski dla dzieci, gdzie organizowane jest dodatkowe szkolenie na sternika motorowodnego, kończy się egzaminem. Pozytywnie zdany egzamin, pozwoli na uzyskanie pożądanego patentu. 

Wodne szaleństwa

Nauka nauką, ale każde dziecko – niezależnie od tego, czy zdecyduje się na szkolenie, czy też nie – będzie miało czas na wodne szaleństwa. W końcu dookoła będzie mnóstwo jezior, więc miejsca do tego nie zabraknie. Mazury – gdzie najczęściej takie obozy się odbywają – to istny raj dla tego typu przygód wodnych. Każdy organizator zadba o to, aby młodzi ludzie bawili się doskonale, czerpiąc garściami z tego, gdzie będą przebywać i jak wspaniałymi ludźmi będą mogli się otaczać. · · · ·